1820
2015 Wrzesień 13 przez azure

W Kalifornii pewien artysta zamienił tradycyjne przyciski do zmiany światła na... pięści do przybijania żółwia.

Korzystanie z tradycyjnej infrastruktury drogowej Cię znużyło? Powinieneś udać się do Los Angeles, gdzie pewien projektant znalazł na to sposób. Jeśli pragniesz przechodzić przez jezdnię czując respekt, musisz poznać jego pomysł.

Alfred Adan Roses z USA uznał, że przyciskanie guzików zmiany świateł jest po prostu monotonne. Z uwagi na wykonywany przez siebie zawód, postanowił coś z tym zrobić. Odbił w silikonie kształt swoich pięści i po kilkudniowych testach w warsztacie zastąpił płaskie przyciski nowymi. 

Walkbump, bo tak nazywa się wynalazek, podbił w krótkim czasie serca miejscowych. Pomimo raczej młodocianego "targetu", także starsze osoby szybko załapały, o co chodzi i z uśmiechem przybijają żółwika w celu zmiany świateł.

"Przechodzenie przez jezdnię stało się od teraz zabawą", tłumaczy artysta na swoim blogu. Mimo wszystko pracownik budowy, który wraca do domu po ciężkim dniu z dłońmi ubrudzonymi cementem prawdopodobnie by się z tym nie zgodził. Należy przyznać, że mimo wszystko ten przyjacielski akcent zasługuje na odrobinę uwagi.

Mimo prostoty pomysłu, zamiana przycisków sprawia, że codzienność nie jest już w Los Angeles tak nudna. Guziki nie są wprawdzie tak zaawansowane techniczne jak pewne niemieckie umożliwiające granie w ping-ponga, ale nadal wywołują na twarzach mieszkańców uśmiech.

Przybiłbyś żółwia z przyciskiem zmiany świateł?

Tak
Nie