16125
2014 Styczeń 21 przez TANKOWSKY

Wcale nie rosną jak na drożdzach

Ludzie, którzy ciągle powtarzają, niczym mantrę "Twoje dziecko rośnie jak na drożdżach", "Ooo jaki on duży" gó*no wiedzą. Najwidoczniej nie mają małych dzieci w domu. Proces dojrzewania dzieci jest (z perspektywy rodzica) bardzo powolny. Ale to dobrze, możemy dostrzec ewentualne braki w wychowaniu i nadrobić. Bądźmy wdzięczni.

Jak tylko zapada noc, niczym sowy budzą się by uprzykrzyć życie swoim rodzicom

Ze względu na to że ich żołądki są tak małe, nowo narodzone dzieci mają ciągłą potrzebę jedzenia. Oznacza to że budzą się często, krzycząc i płacząc, a wszystko po to by dostać swoje upragnione mleko. Mają też swoje dobre strony, zazwyczaj ładnie pachną, nie oszukują w zeznaniach podatkowych i świetnie wyglądają w kapeluszach.

Trzymaj swoje dziecko tak długo jak chcesz

Nie możesz rozpieścić swojego noworodka. Możesz za to, rozpieścić nastolatka. Ten kto kiedyś widział program 'Sweet 16' wie o czym mówię.

Mleko z piersi jest najlepsze ale...

Tak wiemy, wiemy. Mleko z piersi jest najzdrowsze, najczystsze, najlepsze - rządzi !. Ok. Ciężko jest także znaleźć godny zamiennik dla tego nektaru bogów na sklepowej półce. Nie mniej jednak karmienie do prostych nie należy. Przyszłe matki, bądźcie przygotowane i cierpliwe. Na samym początku może to być trudne, nawet po paru tygodniach... właściwie to może nie być łatwe nigdy. Nie łamcie się.

Pupka niemowlaka

Małe dzieci są wprost małą fabryką odchodów. Bądźcie na to przygotowani. Niewiarygodne jest jak często mogą zapełniać pampersy. Tak długo jak okaz jest normalnego koloru, bez żadnych dodatków tak długo możecie być spokojni. W ogóle nie wariujcie z powodu czyjejś kupy.

Wychodźcie

Dzieci są małe. Hmm gdyby były duże, ciężko byłoby je urodzić. To działa na waszą korzyść. Dzieci są przenośne i możecie z nimi wyjść praktycznie wszędzie. Tak, nawet do baru.

Oczekuj pomocy

9-16 % świeżo upieczonych matek cierpi na depresję poporodową. Staję się to powszechne. Czemu o tym nie pogadać? Najlepiej z bliskimi, którzy są w stanie i z pewnością z chęcią pomogą.

Słuchaj rad

Poważnie, ta metoda zaprowadzi cię daleko. Nie tylko z dziećmi. Najlepszym rozwiązaniem dla twoich piersi jest znalezienie czegoś lub kogoś kto odwróci uwagę dziecka od ciągłego jedzenia. I tu wkracza ojciec. Dobrze jest też dołączyć do jakiegoś koła świeżych matek, słuchanie i dzielenie się problemami jest ważne. Pamiętajcie - wasze dzieci są przenośne.

Nie bądźcie dla siebie zbyt surowi

Kochacie swoje dzieci? Robicie wszystko co w waszej mocy? Czy ktoś już kontaktował się z odpowiednimi władzami? Jeśli odpowiedzieliście "tak", "tak", "nie" to klapnijcie sobie na fotel i odpocznijcie bo póki co idzie wam świetnie!