2704
2016 Kwiecień 30 przez Joanna23

Pies wydaje się być często idealnym prezentem. Puchata maskotka jest jednak wymagającą istotą, o czym mówi się sporadycznie, skupiając raczej na sielance, miłości i puchatych przytulańcach. A życie z psem, to nie tylko sweet focie i fun. Z drugiej strony, nie można postrzegać posiadania psa, wyłącznie jako obowiązki.

Spójrzmy na to z innej perspektywy. Jak się przekonacie z poniższej galerii, psiaki są przede wszystkim gigantycznym generatorem uczuć...

Naiwność

Naprawdę wierzysz, że Twoje nowe buty długo pozostaną całe i sprawne? O naiwny! 

Radość

Fantastycznie jest obserwować, jak pupil poprawnie wykonuje sztuczki, których go nauczyliście.

Zaskoczenie (zbieractwem i chowaniem)

"Cześć, jestem Cargo i to są moje trofea."

Psy oprócz dbania o nasze buty, uwielbiają również dzielić się z nami skarpetkami (po jednej dla każdego). Po co psy zbierają skarpetki? Bo przecież tak fajnie wyglądają, takie pojedyncze i  kolorowe. Poza tym, skarpetka da Ci dużo radości jeśli zostanie odnaleziona dokładnie w momencie, w którym jej potrzebujesz. Prawda?

Rozdarcie

Pakujesz się na wykazd i widzisz swojego pupila, który Ci w tym pomaga, ba, nawet sam pakuje się do Twojej torby i jest przekonany, że jedzie z Tobą. A Ty musisz go zostawić i nie wiesz, jak mu o tym powiedzieć...

Niezrozumienie

Nie potrafisz ogarnąć, jak to jest, że psy rodzą się z umiejętnością pływania i potrafią pływać na długie dystanse w każdym akwenie, ale nie umieją wytrzymać 10 minut kąpieli.

Rozpacz

Wyjeżdżasz i jesteś zrozpaczony, bo wiesz, że Twój pupil będzie tęsknił i prawdopodobnie z tej tęsknoty nie będzie jadł przez kilka dni.

wybuch śmiechu

Zdarza się często wtedy, gdy Twój pupil jednak nie opanował danej sztuczki.

Szok

Tego uczucia doznajesz wracając do domu, po całym dniu nieobecności. Wtedy przez chwilę zadajesz sobie pytanie: "Czy ja naprawdę zostawiłem chałupę w tym stanie?" A Twój pies swym spojrzeniem zdaje się mówić: "Ja nic nie wiem! To kot..."

Litość

Przecież każdy ulegnie prośbie tak cudnych, wielkich i mądrych oczu. Czyż nie? "No, daj kiełbaskę".

Dominacja

Dominacja lub raczej jej namiastka - wtedy, gdy czujesz się jak lekarz, próbując przemycić w jedzeniu leki dla swojego pupila.

Ale on i tak je wyczuje...

Smutek

Uczucie pojawiające się zawsze wtedy, gdy Twój pupil jest chory, a Ty zrobiłeś już wszystko, co mogłeś i teraz możesz już tylko czekać, by było mu lepiej.

Zażenowanie

Tak tak, to uczucie również nie jest obce właścicielom czworonogów. Nie można go nie czuć w momencie, gdy chcesz się pochwalić swoim pupilem, a on przy wszystkich gościach liże swoje okolice intymne... zupełnie się nie przejmując. A jeszcze gorzej jest, gdy rzuci się na czyjąś nogę... 

Niesmak

Odczuwamy go wtedy, gdy piesek liże nas po twarzy, gdy właśnie zakończył toaletę swoich jajeczek...

Otrzeźwienie

Ma miejsce wtedy, gdy gadasz głupoty, a Twój pupil pokazuje Ci, że bredzisz...

Wdzięczność

Pies jest niezawodny w budzeniu. Mało, że w budzeniu. Pies jest niezawodny w robieniu alarmu bez powodu. Ale zupełnie innym okiem patrzymy na jego wygibasy w momencie, gdy mamy do pracy na 7, a on nas budzi, bo jest już 9.30.

Pewność siebie

Pewność siebie pojawia się wtedy, gdy spotykasz  'kocią mamę', która jest nastawiona negatywnie do wielbicieli psów. A w dodatku jest zarozumiała. Wtedy odczuwasz pewność siebie i dumę, gdy Twój pies jednym warknięciem szybko kończy znajomość, która de facto jeszcze się nie zaczęła.

Zdziwienie

Nie potrafisz czasami ogarnąć, jak to jest, że psy mają wrażliwe żołądki i nie mogą jeść wielu rzeczy, ale za to żłopią wodę prosto z klozetu lub kałuży i wszystko jest dobrze.

Nieporadność

Nic nie poradzisz, gdy dwa psy się ze sobą poznają. Ty podajesz komuś rękę, one... wąchają sobie tyłeczki.

Czasami bywa gorzej

No cóż... Każdy orze jak może. Swoją drogą, ten mały ma niesamowicie wielkie poczucie własnej wartości.

Obrzydzenie

Bywa również, że Twój dom pachnie dość dziwnie. Wtedy udajesz się na poszukiwania źródła nieprzyjemnego zapachu. Przypominasz wtedy małego wojownika, bo nigdy nie wiesz, na co trafisz...

Ogłupienie

Tak tak, niektóre psiaki są tak słodkie i kochane, że trzeba je uwiecznić i to jest super.

Natomiast nie jest już super, jeśli biegasz za swoim pupilem i dokumentujesz każdy jego ruch i wrzucasz wszystko do sieci.

Niezręczność

To uczucie jest nam dobrze znane. Spotykamy się z nim wtedy, gdy inni posiadacze psów (przeważnie ci sami, którzy biegają z aparatem za swoimi pupilami), zmuszają nas do oglądania zdjęć swoich zwierzaków.

Nie ma nic gorszego, niż wymuszona pochwała w stylu: "och, jaki słodki!", gdy w rzeczywistości myślimy: "Matko, co za paskudztwo."

Wyrzuty sumienia

Te odczuwamy, gdy zabieramy psa do weterynarza w celu kastracji... I nie, żadne przepraszam tu nie pomoże.

Ulga

Załóżmy, że wyprowadzasz na spacer psa. Nie swojego psa. Załóżmy, że jest wyjątkowo wrednym psem i ma ochotę wyciąć Ci numer. I ucieka.

A Ty go szukasz. I znajdujesz. Jedyne, co CI przychodzi do głowy, to wielkie: "Ufff....". Gdyby ktokolwiek miał jeszcze wątpliwości, to właśnie jest ulga.

WTF?

Właściciele czworonogów zapewne zgodzą się, że psy są pod wieloma względami dziwne. Godzinami mogą siedzieć w otwartym oknie jadącego samochodu i 'patrzeć pod wiatr', ale spróbuj im dmuchnąć w pyszczek...

Rozczulenie

Odczuwamy je wtedy, gdy próbujemy być twardzi i chcemy nakrzyczeć na swojego psa, a ten w tym momencie robi to...

Przykrość

Przykro jest przyznać otwarcie, że psa kocha się bardziej, niż któregokolwiek z członków rodziny.

Tęsknota

Dziwne, ale prawdziwe jest to, że podczas długiego wyjazdu za psem niekiedy tęskni się bardziej niż za członkami rodziny.

Szczęście

Szczęśliwym się jest wiedząc, że pies cieszy się na nasz widok tak samo mocno...

... bez względu na to, czy nie było nas tydzień czy 5 minut :)

Aż miło się wraca do domu...

..bo nikt, żadne inne stworzenie na Ziemi nie cieszy się tak jak pies, po Twoim powrocie do domu.

Spokój ducha

Masz go, bo wiesz, że psia przyjaźń to przyjaźń na wieki. Bez względu na wszystko.

Zadowolenie

Zawsze, po prostu zawsze jesteś zadowolony z tego, że masz przy sobie ukochanego zwierzaka. Bo nasi 'mniejsi bracia' sprawiają, że nasze życie jest ciekawsze i weselsze.

Masz psa?

Tak
Nie

Wybrane dla Ciebie: