6695
Maj 7 przez HugoB

Dwudziestoletni Ayan Zhademov chciał za wszelką cenę pomóc swojej dziewczynie w zaliczeniu ważnego egzaminu. Po tym, jak ta wyjawiła mu swoje obawy co do nadchodzącego testu, młody mężczyzna, w romantycznym, choć bezmyślnym geście, zdecydował się wziąć sprawy w swoje ręce.

Do zdarzenia doszło w mieście Zhetisai na południu Kazachstanu. Dziewczyna Ayana przygotowywała się do Unified National Testing, tamtejszego odpowiednika naszej matury. Chociaż jego dobry wynik gwarantuje studia na dobrej uczelni wyższej, słabe osiągi zamykają przed uczniami drzwi do upragnionych uniwersytetów.

 

Mężczyzna, aby ulżyć ukochanej, podjął decyzję o wypełnieniu ważnego arkusza za nią. Pomysł, na który wpadł, wymagał tyle samo odwagi, co szaleństwa. Zhademov wystylizował się na nastolatkę, przebierając się w ubrania dziewczyny, ale i zakładając perukę, po czym pewny siebie wszedł na salę egzaminacyjną, podając się za swoją sympatię.

Zdaniem przedstawiciela opiekującej się testem komisji, Ayana zdradziła jego nieudolna próba naśladowania kobiecego, wysokiego głosu. „Podejrzewaliśmy, że miejsce interesantki mogła zająć inna osoba, ale nie przeszło nam przez głowę, że w ławce siedzi mężczyzna. Wszystko stało się jasne dopiero, kiedy oszust się odezwał”.

 

Niezręczny wybryk miał kosztował 20-latka równowartość około 8000zł. Taką wyznaczono karę pieniężną za zakłócenie przebiegu istotnego egzaminu. Po tym, jak historia wywołała poruszenie w całym kraju, pobudzając wyobraźnię licznych romantyków, szumnie odezwały się głosy wsparcia dla poświęcenia Ayana.

Zaprzyjaźniona z parą uczennica, Dariga Nesterova, nie ukrywa, że jest pod wrażeniem zaangażowania mężczyzny. „To co zrobił było głupie, ale niesamowicie romantyczne”, przyznaje nastolatka. Inna ich koleżanka, Goga Korzhova, także okazuje aprobatę: „Jego dziewczyna ma szczęście, że natrafiła na kogoś tak dzielnego, gotowego poświęcić dla niej wszystko”.

 

Poruszony sytuacją biznesmen i celebryta Olzhas Kudaibergenov ogłosił, że z chęcią zapłaci połowę narzuconej na Zhademova kary. Wyraził także zachwyt nad postawą 20-latka, ucieszony przypomnieniem mu, że nawet w dzisiejszych, zabieganych czasach, miłość wciąż potrafi objawić się w najmniej spodziewanym miejscu.

 

17-latka, za którą Ayan miał napisać egzamin, otrzymała informację, że po raz kolejny będzie mogła przystąpić do testu dopiero w przyszłym roku. Zakładamy, że następnym razem porządnie się przygotuje i podejmie wyzwanie sama.

Świadectwo miłości czy raczej bezmyślność?

To romantyczne!
Czysta głupota

Wybrane dla Ciebie: