8877
2014 Grudzień 21 przez prabab
Papier toaletowy to wbrew pozorom całkiem niezłe medium do pielęgnowania swojej twórczej inwencji. Długa, miękka rolka z plastycznego materiału, do tego – jak na „przybory artystyczne” - niezwykle tania i ogólnodostępna. Czego można chcieć więcej? Inspiracji! Przedstawiamy ciekawe realizacje wykonane z wykorzystaniem papieru toaletowego. Do zrobienia samemu, z dziećmi, ze znajomymi... Doskonałe na ironiczną pracę zaliczeniową z techniki. Możesz być pewien, że dowolny z poniższych pomysłów wystarczy, żeby otrzymać z niej piątkę. Za kreatywne podejście do tematu, naturalnie.

Sztuka ścienna

Weź kilkanaście, albo kilkadziesiąt rolek papieru, powieś je na gwoździach. Rozwiń na tyle, aby poszczególne rolki połączyć ze sobą takimi specyficznymi girlandami. Intrygująca dekoracja gotowa. W sam raz, żeby zabłysnąć w galerii sztuki współczesnej.

Rzeźby

Nie wyrzucaj tekturowego rodzenia rolki. Wystarczy zamoczyć go delikatnie w wodzie, a stanie się podatny na odkształcanie. Zrób z niego małe, przepełnione charakterem „rzeźby”. Kiedy wyschną, możesz je dodatkowo pomalować.

Suknia ślubna

Przyznamy, że nie za bardzo nadawałaby się ona na wesele, chyba, że planujesz podejść do sprawy swojego małżeństwa nad wyraz... ironicznie. Ubrany w taki sposób manekin na wystawie bez wątpienia przyciągnie wzrok przechodniów.

Miniaturowe wycinanki

W zużytej rolce możesz odkryć całe małe, urokliwe światy. Wymaga to co prawda pewnej misterności i odpowiednio sprawnych rąk (nie chcemy, żeby ktoś sobie uciął palca), ale efekt zawsze będzie zachwycał.

Karton jest zrobiony z drzew...

...a drzewa z kartonu? Inna wariacja wycinanek, jednak tym razem oddzielone od tektury kształty odegniemy na zewnątrz, nie do środka. Powstanie w ten sposób kolejna nieskomplikowana, ale piękna dekoracja.

Więcej drzew

Zamoczoną tekturę można zwinąć niczym ręcznik, połączyć ze sobą w ten sposób wiele rolek i utworzyć takie oto piękne, solidne drzewo.

Origami

Papier toaletowy świetnie nadaje się do wykorzystania w sztuce origami. Ze względu na to, że jest stosunkowo miękki, pozwala na osiągnięcie znacznie naturalniejszych, organicznych kształtów. Do tego bardziej wybacza pomyłki – zgięcie czegoś o 3mm za bardzo nie jest tutaj problemem nie do naprawienia.

Zegarek

Pomysł przeznaczony raczej dla dzieci, którym, oczywiście, od maleńkości chcemy wbijać do głowy potrzebę pilnowania czasu, a najlepiej od razu bawić się z nimi w spotkania biznesowe i „szef krzyczy na ciebie zobaczywszy kwartalne raporty finansowe”.

Oryginalne nakrycie głowy

Może nie jest to najlepszy pomysł, jeśli chodzi o codzienne zastosowania, ale jako element kostiumu do przedstawienia teatralnego – czemu nie? Ewentualnie, kiedy na dworze jest naprawdę, naprawdę zimno, a nie masz pod ręką żadnej czapki, jestem pewien, że taki toaletowy kapelusz jest lepszy niż nic.

Doniczki na kwiaty

Konkretnie doniczki na różne młode kwiatuszki, sadzonki, które niedługo staną się większe. Kupowanie specjalnie dla nich skromnych pojemników to raczej strata pieniędzy – wyrosną z nich równie szybko, jak kilkumiesięczne dziecko wyrasta z pierwszych śpioszków. Z pomocą przychodzi zużyta rolka papieru toaletowego.

Wybrane dla Ciebie: