887
Maj 22 przez Excom

Globalne ocieplenie jest bombą, którą musimy rozbroić jeszcze przed jej wybuchem. W celu podniesienia świadomości o tym współczesnym zagrożeniu, włoski artysta Lorenzo Quinn zbudował monumentalną rzeźbę na Biennale Sztuki w Wenecji w 2017 roku.

Quinn jest powszechnie znany z włączania elementów ludzkiego ciała do swoich prac i ten projekt nie jest wyjątkiem. Ekspozycja zatytułowana jako „wsparcie”, przedstawia dwie ogromne ręce wyłaniające się z kanału w Wenecji, w celu podparcia znanego hotelu Ca 'Sagredo. Projekt ma na celu zobrazowanie, że ludzie muszą odpowiednio reagować na globalne ocieplenie, zanim będzie za późno. 

"Wenecja to pływające miasto sztuki, które od wieków inspirowało wiele kultur", mówi Lorenzo Quinn. "Ale wymaga wsparcia naszego pokolenia i przyszłych, bo jest zagrożone zmianami klimatycznymi".

Odzwierciedlając dwa oblicza człowieka - twórczy i destrukcyjny - Quinn porusza kwestię naszej zdolności do zmiany i równoważenia świata wokół nas. „Wsparcie” wywołuje nadzieję, starając się utrzymać budynek nad wodą, a jednocześnie podkreśla kruchość tej sytuacji.

"Chciałem wyrzeźbić to, co uważa się za najtrudniejszą i najbardziej wymagającą technicznie część ludzkiego ciała", powiedział artysta. "Ręka posiada taką moc - moc miłości, nienawiści, tworzenia i... niszczenia".