2269
Kwiecień 18 przez

Projekt o nazwie 'Prezent' powstał we współpracy dwóch litewskich artystek: jubilerki Giedre Duobla i  fotografki Ugne Henriko. Zdjęcia ukazują złożone relacje między kobietami z różnych pokoleń, których charakter odzwierciedlają prezenty wręczane przez babcie swoim wnuczkom.

Celem tego przedsięwzięcia było ukazanie podarunków jako symboli  wartości przekazywanych z pokolenia na pokolenie.  “Projekt dotyczy prezentów, które powinny zostać zachowane na wieki” - powiedziała Giedre Double.

„Starałyśmy się ukazać na tych zdjęciach -  8 przykładów ponadczasowych relacji”. Podoba mi się, że projekty mojej biżuterii stanowią pewnego rodzaju most łączący pokolenia oraz przyczyniają się do utrzymywania rodzinnych wartości.”

Ugne Henriko ma za sobą zbliżony tematycznie projekt "Matka i Córka’, w którym wykorzystała fotografie, które zrobiła jej mama, gdy była w jej wieku.

Jubilerka Giedre Duoble ze swoją wnuczką Reginą i prezentem, który od niej dostała, czyli maszyną do szycia “Singer”

Piosenkarka Dovile Filmanaviciute otrzymała od swojej babci Stanislavy własnoręcznie utkane przez nią tkaniny

Projektantka mody Milda Cergelyte otrzymała od swojej babci Vidy pudełko z guzikami

Aktorka Toma Vaskeviciute dostała w prezencie torebkę, którą niegdyś nosiła jej babcia

Prezenterka telewizyjna Laima Kybartiene wraz zdwiema wnuczkami Auguste i Kotryną wraz z prezentem - szkatułką na biżuterię

Prezenterka telewizyjna Bernadeta Lukosiute wręczyła swojej wnuczce Vilte krzesło, które zrobił jej pradziadek. Vilte lubi odrabiać lekcje siedząc właśnie na nim

Graficzka Goda Jackute otrzymała naszyjnik z czarnego bursztynu, który jej babcia Elena miała na sobie podczas ślubu

Ona Ceslava dała wnuczce, aktorce Aiste Lasyte, stary kominek, który ta zaadaptowała w swoim domu

Czy w Święta Bożego Narodzenia wręczamy prezenty z obowiązku?

Tak
Nie