33904
Maj 6 przez Excom

Wybierała się na wesele swojej kuzynki i miała zamiar założyć krótką sukienkę, dlatego zdecydowała się na depilację. Gdy 21-letnia Rhiannona Douglas zauważyła czerwoną wysypkę na nogach - założyła, że zapewne powstała w wyniku ich golenia. Nie kryła szoku, gdy odkryła, że niewinne, małe czerwone plamki na skórze, okazały się nowotworem.

Gdy trafiła na Izbę Przyjęć z powodu silnego bólu pleców,  badania lekarskie wykazały, że w jej klatce piersiowej zagnieździł się guz o średnicy 8,5 cm.

Wysypka dość szybko rozprzestrzeniła się po jej ciele

Rhiannon pierwszy raz zauważyła wysypkę w maju 2016 roku, ale gdy ta zacząła się rozprzestrzeniać po jej ciele, udała się do  lekarza, który powiedział jej, że to choroba Henoch Schönleina (HSP) - rzadki stan, w którym naczynia krwionośne mają stan zapalny.

Została odesłana do domu, a lekarz kazał jej brać ibuprofen, ale wkrótce jej objawy zaczęły się pogarszać...

Wysypka na nogach stała się naprawdę bolesna, ale po jakimś czasie jej nogi zaczęły puchnąć, odczuwała również ból w stawach

"Miałam problemy, aby chodzić w górę i w dół po schodach i bardzo szybko męczyłam się i przystawałam bez tchu." - dodaje Rhiannon. 

„Zostałam skierowana do reumatologa, gdyż kolejna diagnoza wskazała, że to zapalenie stawów. Sterydy miały złagodzić obrzęk, a ja bardzo przybrałam na wadze - to było straszne." - wspomina dziewczyna.

"Pewnego dnia wstałam rano do pracy i poczułam bardzo silny ból pleców. Zadzwoniłam do lekarza, aby opisać moje objawy i zgodnie z jego sugestią udałam się na Ostry Dyżur."

"Zrobiono mi badania krwi, które wykazały, że nie mam zakrzepów – czego obawiał się mój lekarz. Następnie skierowano mnie na zdjęcia rentgenowskie."

"Kilka dni później testy wykazały, że miałam coś w mojej klatce piersiowej i zostałam wysłana na biopsję, aby sprawdzić, czy to przypadkiem nie jest chłoniak."

"W dniu 17 listopada potwierdzono, że mam raka. Gdy obudziłam się następnego dnia, zamiast się denerwować i załamywać - postanowiłam, że zrobię wszystko, aby wydobrzeć."

Rhiannon która pracuje jako recepcjonistka w Staffordshire (Wielka Brytania), mówi: "Nie mogłam uwierzyć, że wysypka na nogach była rzadkim objawem raka, nigdy nie słyszałam, ani nie widziałam czegoś takiego wcześniej. Gdy się dowiedziałam byłem zupełnie zdruzgotana..."

"Lekarze powiedzieli, że wysypka jest rzadkim objawem dla mojego rodzaju raka i gdyby się nie pokazała,  jest mało prawdopodobne, że rak zostałby zdiagnozowany na czas."

"Od początku choroby, byłam kilka razy błędnie diagnozowana i upłynęło całe sześć miesięcy, gdy nagłe bóle w stawach doprowadziły do tego, że znaleziono chłoniaka w  mojej klatce piersiowej."

"Byłem zdeterminowana, aby walczyć i postanowiłam zmienić swój styl życia, chciałem zrobić wszystko co w mojej mocy, aby było lepiej."

Pomimo posiadania agresywnego typu guza, zwanego chłoniakiem Hodgkina lub ziarnicą złośliwą - dobra wiadomość jest taka, że jest to jeden z najłatwiej leczonych typów nowotworów. 

"Miałem drugi skan kilka dni przed moimi urodzinami w grudniu, który ujawnił, że guz zmniejszył się do 7,5 cm!" 

"Nie mogłam w to uwierzyć. Mój następny skan mam w dniu 16 stycznia i mam nadzieję, że do tego czasu chłoniak skurczy się jeszcze bardziej."

"Teraz chcę zachęcić innych, aby zawsze decydowali się na dodatkową opinię lekarską. To naprawdę ważne, aby zdawać sobie sprawę z tych rzadkich objawów raka. Na szczęście mój został zdiagnozowany w czasie, kiedy można go uleczyć, ale niestety nie zawsze tak bywa." 

Czy zdarza się wam korzystać z dwóch lub więcej opinii lekarskich?

Tak
Nie