5387
Maj 16 przez Nostromo

Urodzona w Bukareszcie fotograf Natalia Mindru stara się uchwycić nieskrępowanie i otwartość w miłości na załączonych ujęciach zakochanych par. Seria zdjęć Urbane, co sama artystka tłumaczy jako „miejskie historie miłosne”, to oda do skradzionych pocałunków, strzeżonych tajemnic i niewypowiedzianych słów pomiędzy kochankami w wielkiej metropolii, które są ta krótkie, że aż trudne do zauważenia.

Natalia przed pojawieniem się u wybranej pary stara się ograniczyć wiedzę o nich do absolutnego minimum. Jedyna komunikacja odbywa się za pośrednictwem mediów społecznościowych. W rezultacie podchodzi do sesji zdjęciowych bez oczekiwań i bez uprzedzeń.

Rumuńska fotograf rozpoczęła ten projekt rok temu i jej plan jest bardzo ambitny. Jej celem jest pokazanie, że miłość jest dla każdego, miłość nie osądza i akceptuje dowolny kolor skóry, wyznanie, orientację seksualną. Idea różnorodności jest ważna i dlatego dla osiągnięciu zamierzonego celu podróżuje po różnych krajach. Jak dotąd udało jej się fotografować pary z Francji, Niemiec, Belgii, Hiszpanii, Włoch, Węgier, Wielkiej Brytanii, Holandii i Portugalii.  

"Sesja trwa zwykle dwie godziny, podczas których możemy napić się drinka, porozmawiać, lepiej się poznać. Czasami para nie wie nawet, kiedy jest fotografowana. Szczęście to taki przełącznik w naszym mózgu. I ja go czasami przełączam tym parom. Co więcej, niektórzy mówią mi, że proces fotografowania traktują jako terapię, kiedy zdają sobie sprawę z rzeczy , których nie wiedzieli wcześniej o sobie", komentuje  Natalia.

Oto profil artystki na Instragramie.