19949
Luty 14 przez Saisha

Pochodzący z Rumunii 22-letni artysta George Ioan Popescu za pomocą kosmetyków do makijażu potrafi przeistoczyć się w kobietę.

„Kiedy oglądałem moją matkę, gdy przed wyjściem do pracy robiła sobie makijaż, zafascynowało mnie, że można wykorzystać naszą twarz jak puste płótno malarskie i malować na nim", wyjaśnia Popescu.

Duży wpływ na jego twórczość wywarła scena Drag Queen

„Czerpię inspiracje od wielu znanych ludzi, jak Taylor Swift czy Lady Gaga, ale czasami jest to czysta wyobraźnia i uczenie się podczas zabawy z make-upem".

„Mój styl makijażu jest ciężki i ciemny. Czerpię inspiracje z malarstwa, budynków, ludzi lub obserwując po prostu barwy. To bardzo droga pasja i wykonywanie tego profesjonalnie nie jest łatwe”.

 "Zdałem sobie sprawę, że naprawdę chcę to robić i to jest moje życie. Zainteresowałem się stylem >drag< po obejrzeniu kilku programów telewizyjnych, gdzie zafascynowała mnie siła iluzji, z jaką ich make-up był tworzony".

„Zawsze podkreślam, że nie jest konieczne kupowanie wielu kosmetyków. To sztuka mądrych wyborów i wiedzy, co najbardziej tobie odpowiada”.

Jego najnowsza kreacja jaką jest"pół-mężczyzna, pół-kobieta" wymaga około 4 godzin pracy, a zainspirowała go osoba znanej piosenkarki - Taylor Swift.

George wraz ze swoim chłopakiem przeniósł się obecnie do Francji, aby realizować swoje marzenia i uczyć się w ITM - specjalistyczny paryskiej szkole makijażu.

Czy makijaż pasuje facetom?

Tak
Nie