12822
2016 Listopad 19 przez

Homoseksualizm nadal stanowi temat tabu, a geje i lesbijski często skrzętnie ukrywają swoje preferencje z obawy przed odrzuceniem przez społeczeństwo. Nawet w najbardziej liberalnych krajach, w których głosi się tolerancję, przyznanie się do bycia homoseksualistą wciąż wymaga odwagi i nigdy nie przechodzi bez echa. Szczególnie nagłośniane są tego typu "newsy" w świecie show biznesu. Dla widzów informacja, że ich ulubieniec grający wyłącznie role hetero, a w życiu prywatnym mają odmienną preferencję seksualną, jest często szokująca. Obecnie jednak ulega to zmianie i nawet wielkie Studia Filmowe widząc, że nie zagraża to tak bardzo ich budżetom - odpuszczają temat (chociaż zupełnie niedawno, zatrudniały całe armie ludzi do dementowania wszelkich plotek i fabrykowania dowodów "hetero").

Ian McKellan

Legendarny Gandalf i Magneto w zeszłym roku obchodził 25-cio lecie swojego "coming outu". McKellan jest również aktywnym działaczem o prawa gejów.

Jim Parsons

Jim Parsons jest amerykańskim aktorem telewizyjnym i filmowym znanym lepiej jako dr Sheldon Cooper z sitcomu Teoria wielkiego podrywu.

Cynthia Nixon

Aktorka, która jakiś czas temu zaręczyła się z Christine Marinoni, poinformowała, że homoseksualizm to jej świadomy wybór. Dowodem jest chociażby fakt, że przed związkiem z Marinoni gwiazda była przez 15 lat partnerką mężczyzny - Danny'ego Mozesa, z którym ma dwoje dzieci.

Matt Bomer

W thrillerze "Plan lotu" zagrał u boku Jodie Foster. Kolejnym jego filmem była „Teksańska masakra piłą mechaniczną: Początek”. Od 2009 roku wciela się w postać Neala Caffrey, jednego z dwóch głównych bohaterów „Białych kołnierzyków”. Dwa lata temu ujawnił - pomimo bycia ojcem trójki dzieci, jest gejem.

Sarah Paulson

W 2007 roku ogłosiła swój związek z aktorką Chery Jones. Niestety ich związek skończył się w 2009 roku. W ostatnich wypowiedziach aktorka przyznaje, że jest otwarta na relacje zarówno z kobietami, jak i... z mężczyznami.

Zachary Quinto

Znany z roli Spocka w filmie Star Trek - Zachary Quinto przyznaje, że odkąd w 2011 roku przyznał, że jest gejem, dostaje więcej ofert filmowych.

Victor Garber

Brał udział w wielu amerykańskich i kanadyjskich filmach i serialach. Najbardziej znaną rolą Victora Garbera jest postać konstruktora Thomasa Andrewsa w kasowym filmie Titanic w reżyserii Jamesa Camerona.

Cary Grant

Cary Grant to jedna z największych ikon Hollywood. Amerykański Instytut Filmowy umieścił go na drugim miejscu na liście "Największych aktorów wszech czasów". Był aż 5-krotnie żonaty i miał córkę Jennifer z czwartą żoną Dyan Cannon. Cary Grant na początku kariery żył razem z zadeklarowanym gejem i Hollywoodzkim projektantem Orry-Kelly. Nieco później, ale jeszcze przed pierwszym ślubem, zamieszkał w jednym mieszkaniu z młodym aktorem Randolfem Scottem. Studio Filmowe, aby uciąć wszelkie spekulacje, zmusiło aktora do zawarcia związku z aktorką Virginią Cherril, która jednak niedługo potem wniosła pozew rozwodowy, twierdząc, że Grant ją bił.

Cary Grant ze swoim przyjacielem Randy Scottem

Gdy zamieszkał ponownie ze swoim przyjacielem Randy Scottem w domu na plaży w Santa Monica - Studio Filmowe wypuszczało masowe plotki o tabunach dziewczyn, które pojawiały się w ich rezydencji. Panowie wzbudzili jednak prawdziwą sensację, gdy zameldowali się w jednym pokoju w Hotelu Huntington w Pasadenie.

Jodie Foster

Jodie Foster, która podczas ceremonii rozdania Złotych Globów odebrała nagrodę Cecil B. DeMille za całokształt twórczości, pierwszy raz oficjalnie przyznała, że jest lesbijką.

Laurence Olivier

Laurence Olivier jest określany największym aktorem szekspirowskim epoki. Nagrodzony trzykrotnie Oscarem. Był też trzykrotnie żonaty. Olivier po drugim nieudanym małżeństwie zaczął regularnie spotykać się aktorem komediowym Danny Kaye. Losy Larrego łączone są również z partnerem filmowym Henry Ainley oraz innymi mężczyznami, w tym Marlonem Brando.

Jonathan Bennett

Aktor znany m.in. z roli Casey'a Ganta w serialu Tajemnice Smallville. W amerykańskich długo mediach spekulowano na temat związku Bennetta z innym aktorem Mattem Dallasem. We wrześniu 2014, w jednym z wywiadów - Julianne Hough, przyjaciółka aktora, a zarazem tancerka i sędzia w amerykańskim Tańcu z Gwiazdami, wyautowała aktora jako osobę homoseksualną.

David Hyde Pierce

Amerykański aktor telewizyjny, filmowy, znany z roli w serialu Frasier. W 2009 roku po dość długim okresie unikania tematu swojej homoseksualności, na łamach The View ogłosił, że po 25 latach znajomości poślubił swojego partnera Briana Hargrove.

Montgomery Clift

Czterokrotnie nominowany do Oscara. W latach 50-tych XX wieku, Clift był jednym z najbardziej poszukiwanych aktorów w Hollywood, jego bezpośrednim konkurentem był jedynie Marlon Brando. Patricia Bosworth, autorka biografii aktora, miała dostęp do rodziny Clifta i ludzi, którzy go znali i pracowali z nim, napisała w swojej książce: "Monty miał romanse z mężczyznami i kobietami. Po wypadku samochodowym wpadł w uzależnienie od środków przeciwbólowych Clift powiedział kiedyś: "Uwielbiam mężczyzn w łóżku, ale tak naprawdę kocham kobiety!".

Alan Cumming

Szkocki aktor, reżyser i scenarzysta. Były mąż aktorki Hilary Lyon, z którą był w związku przez osiem lat. Od 2004 roku jest związany z Grantem Shafferem, z którym 7 stycznia 2007 roku zawarł formalny związek partnerski. Znany z ról w X-Men 2, Golden Eye, Mali agenci.

George Takei

Amerykański aktor znany przede wszystkim z roli sternika okrętowego i kapitana Hikaru Sulu w filmach i serialach Star Trek. W październiku 2005 na łamach magazynu Frontiers, Takei dokonał publicznego coming outu jako gej. Potwierdził, że od 18 lat żyje w związku partnerskim z Bradem Altmane. 15 sierpnia 2008 roku odbył się ślub pary.

Ellen Page

Ellen Page, znana z filmów "Juno", "Incepcja" czy "Zakochani w Rzymie", dokonała coming out-u jako lesbijka w 2013 roku. "Jestem tu, bo jestem lesbijką" - powiedziała w Las Vegas, na konferencji dla młodzieży LGBT.

Wentworth Miller

Amerykański aktor telewizyjny i filmowy. Międzynarodowe uznanie zdobył rolą Michaela Scofielda w serialu Skazany na śmierć. Aktor uznał ostatnio, że "bezprawne i nieludzkie postępowanie Władimira Putina" zmusza go do wyznania prawdy. Wentworth Miller w wystosowanym do mediów oświadczeniu przyznał, że jest gejem. Gwiazdor został zaproszony przez swojego przyjaciele na tegoroczną edycję St. Petersburg International Film Festival. Odmówił pisząc w liście otwartym: "Dziękuję za uprzejme zaproszenie. Jako ktoś, kto w przeszłości chętnie odwiedzał Rosję, i osoba szanująca rosyjską kulturę, chętnie bym je przyjął. Jednak jako gej muszę odmówić. Mam dość zachowania Putina, któremu wydaje się, że może dyskryminować homoseksualistów".

James Dean

William Bast, biograf i najbliższy przyjaciel aktora, w swoich publikacjach wspomina o jego homoseksualnych kontaktach, znajomości barów i środowiska gejowskiego. O homoseksualnej orientacji Deana przekonani byli również m.in. biograf Natalie Wood, Gavin Lambert, oraz reżyser Buntownika bez powodu, Nicholas Ray. Marlon Brando w swojej biografii przyznał się do kontaktów seksualnych z Deanem. Elizabeth Taylor, będąca najlepszą przyjaciółką Deana, zwierzyła się kiedyś, że James miał kilka przelotnych romansów z mężczyznami.