21251
Kwiecień 22 przez prabab

Słynący z pokrywających jego ciało ponad 500 tatuaży Har Parkar Rishi chwali się, że dzięki swojemu poświęceniu pobił ponad 20 światowych rekordów. Mężczyzna z dumą opisuje swoje osiągnięcia, chętnie wracając pamięcią nawet do tych najdziwniejszych spośród nich.

Obsesyjna potrzeba bycia najlepszym, często w absurdalnych kategoriach, niedawno skłoniła ambitnego Hindusa nawet do usunięcia sobie wszystkich zębów. Brzmi boleśnie? Dzięki temu udało mu się zmieścić w ustach 500 słomek oraz 50 płonących świeczek. Dwa rekordy za „zaledwie” 32 zęby to dla Hara opłacalna wymiana

Zanim urodzony w Nowym Delhi 74-letni Har Rishi odkrył swoje nowe powołanie, parał się zawodem mechanika samochodowego. Do księgi rekordów Guinnessa po raz pierwszy trafił już w 1990 roku. Na zaszczyt ten zapracował sobie... trwającą 1001 godzin przejażdżką na hulajnodze.

Rozbudzona wówczas ambicja do dziś każe Harowi sięgać po coraz to kolejne osiągnięcia, często w nawet najbardziej absurdalnych dziedzinach. Zdarzyło mu się już między innymi dostarczyć upieczoną w Delhi pizzę aż do San Francisco. Innego razu w rekordowym czasie wypił przed komisją całą butlę ostrego ketchupu.

Teraz, po prawie trzydziestu latach od rozpoczęcia swojej nietuzinkowej kariery, Har preferuje, gdy zwraca się do niego per „Guinness Rishi”. Trudno się mu dziwić, gdy spojrzy się na listę jego ekscentrycznych dokonań

Co ciekawe, przed obsesją bicia rekordów nie uchowała się nawet rodzina Hara. W 1991 roku zachęcił swoją żonę, Bimblę, do spisania najkrótszego w historii... testamentu. Składający się z tylko z trzech wyrazów dokument uznano za wiążący prawnie. Brzmiał wprost: „Wszystko dla syna”.

Chociaż „Guinness Rishi” nie stroni od wymagających, czasem mrożących krew w żyłach wyzwań, międzynarodową sławę przyniosły mu jego tatuaże. Gdzie by nie spojrzeć, skóra 74-latka zdaje się być pokryta grafikami. 366 z nich przedstawia flagi różnych państw i miast, inne to pozostałości poprzednich projektów.

Kolejny plan Hara również związany jest z tatuażami: mężczyzna zamierza w najbliższym czasie umieścić na swoim ciele portrety światowych przywódców. Swoją drogę do pobicia kolejnego rekordu zaczął od podobizn premiera Indii, Narendry Modi’ego, prezydenta USA Baracka Obamy, królowej Elżbiety oraz Mahatmy Gandhi’ego.