17338
Kwiecień 24 przez prabab

Rodzice złączonych ze sobą głowami bliźniaków syjamskich, 31-letnia Nicole i 37-letni Christian, wierzą, że ich synowie są perfekcyjni i zasługują na miłość nawet pozostając takimi, jakimi się urodzili. Jednak w trosce o zdrowie dzieci, podjęli decyzję o przeprowadzeniu ryzykownego zabiegu rozdzielenia swoich pociech.

Anias i Jadon przyszli na świat niewiele ponad rok temu. Chociaż jak dotychczas nie odnotowano u nich poważniejszych problemów rozwojowych, niedługo może się to zmienić.

 Kosztowna, warta 2,5 miliona dolarów operacja, która ma na celu dać bliźniakom szanse na zdrowe, samodzielne życie, przeprowadzona zostanie w renomowanym szpitalu Montefiore w Nowym Jorku. Zabieg, w przypadku niepowodzenia, może kosztować małych braci życie.

Nie miałabym z tym problemów, gdyby mieli zostać złączeni na zawsze”, przyznaje Nicole, ujawniając, że zdążyła już przywyknąć do wyzwań związanych z opieką nad bliźniętami syjamskimi.

Chociaż kobieta zdaje sobie sprawę, że operacja rozdzielenia Aniasa i Jadona da im szansę na normalne, zdrowe życie, 31-latka nie potrafi ukryć, że ogromnie boi się, ze w trakcie zabiegu coś pójdzie nie tak. „Jest mi ciężko”, mówi

 Mając na uwadze dane statystyczne, dość zaskakujące okazuje się to, że chłopcy przeżyli ponad rok mimo swojego stanu. Nawet 40% bliźniąt syjamskich zrośniętych głowami umiera jeszcze przed przyjściem na świat.

Ryzykowny zabieg rozdzielenia chłopców przeprowadzi doświadczony neurochirurg, Dr James Goodrich, specjalizujący się w tego typu procedurach. Na sali operacyjnej znajdzie się miejsce również dla Dr Orena Teppera, chirurga plastycznego, który zadba o to, żeby nadać głowom bliźniąt normalny kształt i wygląd

Dr James Goodrich zdradził, że im wcześniej chłopcy przejdą operację, tym większa szansa na to, że po jej przebyciu odzyskają pełną sprawność. Jak twierdzi, jeśli Anias i Jadon przeżyją zabieg, szansa na to, że zostaną w jakiś sposób upośledzeni umysłowo jest niewielka.  

Ze względu na charakter zwyrodnień w ich ciele, niestety chłopcy prawdopodobnie nie zachowają pełnej kontroli nad swoimi ciałami, stracą pełną zdolność ruchową

AKTUALIZACJA

Po 27-​godzinnej operacji rozdzielono bliźnięta syjamskie

W szpitalu Montefiore Medical Center w Nowym Jorku rozdzielono zrośnięte główkami bliźnięta syjamskie. Operacja trwała 27 godzin i zakończyła się sukcesem - poinformowała  Nicole McDonald na Twitterze, matka 13-miesięcznych chłopców.