9942
Kwiecień 25 przez prabab

Pochodząca z Pensylwanii fanatyczna weganka, matka, która marzyła o tym, żeby w najbliższym czasie odżywiać się tylko “słońcem i wodą” - i przekonana o właściwościach zdrowotnych podobnej “diety” - stanęła przed sądem po tym, jak odkryto, że zgodnie ze swoimi zasadami moralnymi głodziła własne dziecko, karmiąc je tylko wyłącznie orzechami i jagodami.

33-letnia Elizabeth Hawk usłyszała zarzuty o narażeniu dobrobytu i zdrowia swojego 11-miesięcznego synka poprzez ograniczanie mu dostępu do pokarmu i ograniczanie jego diety do takiej podyktowanej jej dziwnym światopoglądem

“Upierała się, że do przeżycia potrzebuje tylko wodę i promieniowanie słoneczne”, zauważa Brandy Hawk, ciotka poszkodowanego malucha. Rodzice chłopca od dłuższego czasu żyją w separacji.

U niedożywionego niemowlęcia przyuważono wcześniej efekty zaoferowanej mu przez rodzica wyniszczającej diety, jednak fanatycznie broniąca swoich przekonań kobieta nalegała, że problemy zdrowotne chłopca to konsekwencje “alergii”.

“Na jego ciele wyskoczyła bardzo brzydka wysypka”, przypomina sobie Brandy, “Siostrzeniec praktycznie w ogóle nie rozwinął u siebie też zdolności motorycznych, nie potrafił używać rąk”, dodaje kobieta, zbulwersowana decyzjami podjętymi przez jej krewną

To właśnie z powodu problemów skórnych chłopiec trafił pod opiekę lekarzy, po tym, jak pediatra zadecydował wbrew apelom mamy malucha, że pokrywającą jego ciało wysypkę należy leczyć, żeby oszczędzić niemowlęciu bólu oraz zmniejszyć u niego ryzyko rozwinięcia się poważniejszej choroby.

Według ujawnionych mediom informacji, bezpośrednio po tym, jak dziecko dotarło do szpitala, odkryto, że cierpiało z powodu skrajnej niedowagi i niedożywienia.

Po tym, jak nieodpowiedzialna matka maleństwa przyznała, że zgodnie ze swoimi przekonaniami karmiła chłopca tylko orzechami i jagodami, niemowlę zostało jej odebrane, a ona sama usłyszała zarzuty o znęcanie się nad dzieckiem oraz narażanie go na utratę zdrowia i życia

Dzięki decyzji sędziego chłopiec i dwójka jego rodzeństwa zamieszkali z ich ojcem, Jerrym Hawkiem.