6060
2016 Listopad 13 przez Tristia

To zdecydowanie jedna z najbardziej kontrowersyjnych historii ostatnich miesięcy. Fala krytyki spadła na pewnego ojca z Nowej Zelandii, który pochwalił się na Facebooku zdjęciem swojej ośmioletniej córeczki zatapiającej zęby w ciepłym, świeżo co wyciętym z postrzelonego jelenia sercu. Pękający z dumy tata nie przypuszczał, że jednym postem rozpęta prawdziwą wojnę w sieci, stając się w niej wrogiem numer jeden.

Johnny Yuile jest profesjonalnym myśliwym oraz ojcem 8-letniej Chloe. Mężczyzna uznał, że jego latorośl osiągnęła już odpowiedni wiek, by udać się z nim na jej pierwsze polowanie. W tym celu wybrali się do Hawke’s Bay w Nowej Zelandii, wypatrując jeleni. Johnny początkowo przypuszczał, że niedoświadczona Chloe będzie płoszyć zwierzynę albo, co gorsza, w połowie wyprawy się rozmyśli i zanosząc się płaczem zażąda powrotu do domu, jednak żadna z tych rzeczy nie miała miejsca. Było wręcz odwrotnie - 8-latka zdołała upolować przy pomocy ojca dorosłego jelenia. To dopiero początek kontrowersji - myśliwski zwyczaj nakazuje zjedzenie surowego serca pierwszej upolowanej zwierzyny. Chloe nie miała nic przeciwko, a pamiętne zdjęcie z tej chwili wylądowało na Facebooku jej ojca. Wkrótce rozpętało się prawdziwe piekło.

Zdjęcie w błyskawicznym tempie zaczęło otrzymywać polubienia oraz kolejne udostępnienia, zyskując międzynarodowy zasięg. I bynajmniej nie za sprawą pełnych podziwu internautów. Ogromna większość komentujących zarzucała ojcu, że wychowuje córkę na potwora, wyzywając go od psychopatów i żądając odebrania mu praw do wychowywania dziecka. Co na to Johnny? Tego typu komentarze nie robią na nim wrażenia.

Johnny pochodzi z myśliwskiej rodziny z wieloletnimi tradycjami. Twierdzi, że zabierał Chloe na polowania, gdy ta miała zaledwie 8 miesięcy, a jej pierwsze polowanie, w trakcie którego miała do czynienia z bronią palną, sprawiło jej ogromną radość. "Ona to po prostu kocha", tłumaczy. Mężczyzna nie zamierza sugerować się opinią innych i dalej realizować swoje pasje wraz z córką. A wy, co o tym myślicie?

Uważasz, że ojciec nie powinien zabierać córki na polowania?

Tak, jest na nie zdecydowanie za młoda
Nie, w końcu nikt jej do niczego nie zmusza i bardzo to lubi