4848
Marzec 29 przez azure

Sześć lat temu u Allison Dinkelacker zdiagnozowano trzecie stadium raka piersi. Sytuacja była o tyle dramatyczna, że kobieta była wtedy w 39 tygodniu ciąży. Z uwagi na konieczność przeprowadzenia chemioterapii w celu ratowania życia, konieczne było cesarskie cięcie. 

Na całe szczęście terapia przyniosła pożądany skutek i nowotwór udało się opanować

Gdy 31-latka zapragnęła urodzić kolejnego potomka słowa lekarzy zabrzmiały jak wyrok: jej choroba może powrócić z uwagi na wrażliwość organizmu na zmiany w gospodarce hormonalnej. A te w przypadku ciąży są ogromne.

Wspólnie wpadły na ten dość kontrowersyjny pomysł...

Chociaż znane powiedzenie mówi, że z rodziną wychodzi się dobrze jedynie na zdjęciach, to siostra Allison, Dawn Policastro udowodniła, że to nieprawda.

W czasie chemioterapii obiecała swojej bliźniaczce, że jeśli wyzdrowieje, to zrobi wszystko, aby w jakikolwiek sposób pomóc jej być znowu szczęśliwą. 

Dawn zgodziła się zostać matką zastępczą dla dziecka swojej siostry

Pomimo mieszanych opinii w swoim otoczeniu, wszystko poszło zgodnie z planem. Dawn urodziła zdrowego chłopca o imieniu Hudson.

We chwytającym za serce poście na Facebooku, Allison wyraziła swoje niezwykłe szczęście i dozgonną wdzięczność dla bliźniaczki, która sama posiada już dwójkę dzieci

Czy kiedykolwiek będę w stanie odpłacić Ci za tę niebywałą hojność i poświęcenie w ostatnich miesiącach?", napisała. "Nie tylko spełniłaś moje największe marzenie, ale także sprawiłaś, że nasza rodzina się powiększyła. Nie sądziłam, że kiedykolwiek do tego dojdzie", czytamy dalej.

Przebieg ciąży był przez cały czas kontrolowany przez lekarzy, w tym onkologa Allison. Lata temu ten sam medyk orzekł, że jeśli uda jej się przeżyć chemioterapię, już nigdy nie będzie mogła urodzić dziecka bez stworzenia śmiertelnego ryzyka dla niego i siebie.

Dawn wspomniała, że wsparcie dla siostry było dla niej nie tylko obowiązkiem, ale i przyjemnością. "Nie mogłam patrzeć, jak w tak młodym wieku jest jednocześnie najszczęśliwsza na świecie z powodu ciąży i przeraźliwie posępna z powodu diagnozy", dodaje.

Historia bliźniaczek wzbudziła zainteresowanie w Internecie również z uwagi na niezwykle piękną sesję zdjęciową przygotowaną przez Allison Rose, specjalizującej się w sesjach matek z dziećmi. 

Czy zgodziłbyś się na poświęcenie dla członka swojej rodziny?

Tak
Nie