2531
Marzec 29 przez Tristia

Pochodzący z Melbourne AJ Kearns i jego była partnerka Zu White mają dwoje dzieci. Nie byłoby w tym nic zaskakującego, gdyby nie fakt, że jedno z nich urodził Kearns, który przeszedł zmianę płci i dzisiaj jest już mężczyzną.

Gdy White doświadczyła powikłań po porodzie ich pierwszego dziecka, Kears, transseksualny mężczyzna, zdecydował, że wstrzyma proces zmiany płci, by móc spełnić marzenie pary o dwójce pociech. Rodzice w udzielonym wywiadzie dla telewizji ABC przyznali, że zawsze byli ze swoimi dziećmi szczerzy. "Jedno przyszło z brzuszka tatusia, drugie z brzuszka mamusi", wyznała White.

Alison Bennett, fotograf i artysta pochodzący z Melbourne, udokumentował przemianę ciała Kearsa. Alison fotografował go raz w miesiącu w trakcie ciąży i po niej, gdy Kears wrócił do terapii mającej na celu ponowną przemianę w mężczyznę. Powstała w ten sposób seria zdjęć została wystawiona do wglądu publicznego, a reakcje stykających się z nią ludzi były bardzo różne.

"Ciekawie obserwowało się reakcje ludzi", komentuje Kears. "Było kilka osób, które musiały wyjść w trakcie, by później ponownie wrócić".

Niebawem w australisjkiej telewizji ABC pojawi się dokument "From Daddy’s Tummy" opisujący niezwykła historię Kearsa.

Decyzja Kearsa o wstrzymaniu procesu zmiany płci na czas ciąży była dla niego bardzo trudna i wiązała się z silnym dyskomfortem psychicznym. Przez cały czas miał wrażenie, że znajduje się w obcym ciele. 

"Byłam bardzo zaniepokojona w trakcie jego ciąży, ponieważ wiedziałam, że ma silną dysforię płciową, przez którą bardzo cierpiał", skomentowała White. Jednak pomimo wszystkich tych zmagań, Kears przyznał, że sam moment narodzin był najwspanialszym doznaniem w jego życiu. "Czuję się zaszczycony móc stworzyć nowe życie. Każdy kto będzie kiedyś rodził przyzna, że to cud".

Poza tym Kears wyznał, że ciąża mocno wpłynęła na jego sposób postrzegania męskości. "Miałem możliwość nosić w sobie dziecko, chociaż jestem mężczyzną, a ta świadomość byłaby dla wielu osób bardzo problematyczna".

Uważasz, że pary transseksualne powinny mieć możliwość wychowywania dzieci?

Tak
Nie