4829
Kwiecień 27 przez Tristia

Matka, która do nie tak dawna była uzależniona od heroiny postanowiła opowiedzieć swoją historię internautom, by przestrzec ich przed konsekwencjami obcowania z ciężkimi narkotykami.

24-latka opisała swoją historię na stronie internetowej Reddit (odpowiednik polskiego Wykopu), gdzie udziela się pod nickiem DisregardThisOrDont. Kobieta przyznała, że w stronę narkotyków pchnęły ją prywatne problemy, które ostatecznie doprowadziły do odebrania jej praw do opieki nad dzieckiem. Szczęśliwie dla niej jej córeczka nie trafiła do domu dziecka, a została wzięta pod opiekę przez jej matkę, jednak to wystarczyło, by 24-latka wpadła w poważną depresję, użalając się nad sobą i obwiniając za rozerwanie niezwykle istotnej dla niej więzi z córką. Ówczesny chłopak kobiety znalazł na to proste rozwiązanie - zaproponował jej dawkę heroiny. To właśnie wtedy DisregardThisOrDont straciła kontrolę nad swoim życiem.

Narkotykowa przygoda trwała aż sześć miesięcy. W tym okresie 24-latka niemal codziennie zażywała heroinę, doprowadzając swój organizm do granic możliwości. Będąc na krawędzi zdała sobie sprawę, że musi zgłosić się do kogoś z prośbą o pomoc - wtedy myślała jedynie o swojej córce i o tym, jak bardzo zawiodła jako matka. Postanowiła więc przyznać się przed wymiarem sprawiedliwości do bycia uzależnioną od narkotyków i poprosić o przydzielenie do centrum odwykowego. Żadne jednak nie miało wolnych miejsc, więc kobieta spędziła w areszcie kolejnych 36 dni, aby odciąć się od heroiny. Po tym czasie trafiła pod opiekę najlepszych specjalistów w kraju, którzy pomogli jej wyjść na prostą. Dzisiaj jest czysta już od ponad 830 dni. Ale co najważniejsze - odzyskała prawa do opieki nad swoją córeczką.

"W moim życiu są ludzie, którzy nie znają tej historii i pewnie się o niej dowiedzą. Miałem tego świadomość przed opublikowaniem swoich zdjęć. Czułam, że muszę się do tego publicznie przyznać, ponieważ czułabym się fatalnie, gdyby moja córeczka w przyszłości przypadkiem natrafiła na moje zdjęcie z aresztu", tłumaczy swoje motywy DisregardThisOrDont.