10766
Kwiecień 22 przez Tristia

Amber i Levi od zawsze marzyli, by założyć rodzinę. Przyjście na świat ich pierwszego dziecka było więc dla nich jednym z najwspanialszych dni w ich wspólnym życiu. Gdy rodzina powiększyła się o kolejnego malucha, para zdecydowała, że czas skupić się na wychowaniu dwóch córeczek i ruszyć z życiem naprzód. I to właśnie na tym etapie warto przytoczyć pewne powiedzenie, które brzmi "Jeśli chcesz rozśmie­szyć Bo­ga, opo­wiedz mu o swoich pla­nach na przyszłość".

Rodzinną sielankę przerwała niespodziewana ciąża Amber, która wraz z mężem od początku związku nie korzystała z jakiejkolwiek formy antykoncepcji. Prawdziwe zaskoczenie przyszło jednak dopiero w momencie udania się do szpitala w celu wykonania badań prenatalnych. Te nie pozostawiały żadnych złudzeń - Amber nosiła w sobie trojaczki.

Trzy maluchy przyszły na świat za pomocą cesarskiego cięcia. Każda z urodzonych w ten sposób dziewczynek ważyła równo 1.8 kg. I choć jest to dość niewielka waga jak na nowo narodzone dziecko, ich stan zdrowia nie budził zastrzeżeń lekarzy. 

Inaczej wyglądała kwestia zdrowia Amber, dla której poród omal nie zakończył się śmiercią. Gdyby nie błyskawiczna decyzja personelu medycznego o przetoczeniu krwi, kobieta osierociłaby piątkę wesołych dziewczynek. Na całe szczęście Amber szybko wróciła do zdrowia, wychodząc z tego przykrego incydentu bez najmniejszego szwanku.

Na tym jednak nie koniec atrakcji. Po otrzymaniu dzielnie wywalczonych przez Amber trojaczek, uwagę rodziców przykuł pewien detal - ich dziewczynki były... identyczne! Szanse na tego typu poród wynoszą 1 do 200 milionów.

Utrzymanie tak pokaźnej rodziny jest niewątpliwie ogromnym wyzwaniem, czemu naprzeciw wyszedł przyjaciel pary, zakładając na serwisie crowdfundingowym GoFoundMe akcję zbiórki pieniędzy. Zebrane fundusze mają zapewnić dziewczynkom niezbędne akcesoria oraz pokryć rachunki za opiekę medyczną. 

Levi ze względu na przebytą ciążę Amber postanowił przyjąć na siebie ciężar zajmowania się dziewczynkami, pozwalając żonie na odrobinę odpoczynku. Wymusiło to na nim przewartościowanie rodziny nad pracę. Z tego właśnie względu zbierane przez społeczność internetową fundusze nie pójdą na marne, zapewniając dziewczynkom godne warunki do życia.

Był(a)byś w stanie wychowywać piątkę dzieci?

tak
nie