6447
Marzec 31 przez prabab

Słynny paleontolog znany ze współpracy ze Stevenem Spielbergiem przy tworzeniu filmu „Park Jurajski” twierdzi, że po tym, jak poślubił 19-latkę, zazdrośni koledzy zmusili go do zwolnienia się z muzeum, które istnieje między innymi dzięki staraniom mężczyzny.

70-letni Jack Horner to szanowany autor 8 książek o dinozaurach oraz wykładowca uniwersytecki, który przez 34 lata wspomagał muzeum skamielin w amerykańskim stanie Montana, uzbierawszy na jego utrzymanie i prowadzenie ponad 7,7 miliona dolarów

Kiedy w 2011 roku siwiejący naukowiec związał się ze swoją nastoletnią uczennicą, ta relacja wzbudziła wśród znajomych mężczyzny ogromne kontrowersje. Biorąc w 2011 roku ślub z 19-latką, Jack przelał najwyraźniej szalę goryczy – rozprzestrzeniająca się w szybkim tempie fama o jego skłonności do dużo młodszych dziewczyn utrudnia 70-latkowi znalezienie pracy.

Związek naukowca z nastoletnią Vanessą Weaver od początku stanowił podmiot złośliwych plotek. Dziewczyna wielokrotnie musiała dementować podejrzenia o to, że wzięła ślub ze starszym profesorem tylko dlatego, że zaszła w nim w ciążę.

„Oceniajcie nas ile sobie chcecie, patrząc tylko na różnicę między nami. Ona nie ma znaczenia”, napisała na Facebooku znajdująca się pod ostrzałem 19-letnia Vanessa, „Kocham go i jest moim najlepszym przyjacielem”, wyjaśniła

Po kilku latach Jack rozwiódł się co prawda z młodszą wybranką serca, ale jak przyznaje, dawni kochankowie wciąż pozostają ze sobą w kontakcie, pielęgnując dawną gorliwą znajomość.

Mimo że 70-latek nie jest już związany z Vanessą, wciąż liczyć musi się z konsekwencjami reputacji, jakiej nabawił się w swoim najbliższym środowisku biorąc ślub z nastolatką samemu będąc w podeszłym wieku.

Zdaniem skazanego na ostracyzm naukowca, dyrektorka muzeum, któremu tak bardzo w przeszłości pomógł Jack, Shelley McKamey, z zazdrości utrudniła pracę nie tylko jemu, ale także zespołowi paleontologów poleconych mu przez 70-latka, ograniczając zakres ich obowiązków i wprowadzając cięcia w ich płacach