2183
2016 Październik 21 przez Tristia

Sytuacja miała miejsce w Buenos Aires (Argentyna), w jednej z najbiedniejszych dzielnic miasta.  Przypadkowe osoby udaremniły próbę gwałtu 8-letniej dziewczynki. Zanim zawiadomiono policję, na miejsce napaści dziecka, zbiegli się okoliczni mieszkańcy którzy postanowili sami wymierzyć pedofilowi karę.

Mężczyzna (widoczny na zdjęciu bez ubrania ) próbował zgwałcić 8-letnią dziewczynkę, ale jej płacz zwrócił uwagę jednego z przechodniów. Na miejsce szybko zbiegli się okoliczni mieszkańcy, którzy postanowili wziąć sprawy w swoje ręce. Zanim zawiadomiono policję, niedoszły pedofil został pobity przez tłum i rozebrany do naga. Następnie związano go liną i prowadzono jak psa na smyczy ulicami Buenos Aires. Mężczyzna został przeciągnięty siłą przez osiem przecznic, zanim na miejscu pojawili się stróże prawa.

Funkcjonariusze uwolnili ze sznurów pedofila, po czym nagiego zakuli w kajdanki i wepchnęli do radiowozu.

Na udostępnionym w sieci materiale wideo słychać, jak wściekły tłum grozi mężczyźnie. Padają zapewne nie bezpodstawne deklaracje: "Następnym razem cię zabijemy" czy "Degenerat! Przywiążcie go do samochodu!". 

Mężczyzna został przewieziony na posterunek policji, gdzie złożył zeznania.  Zgodnie z prawem obowiązującym w Argentynie, molestowanie jest karane więzieniem w wymiarze od 3 do 20 lat. Wyższe wyroki zapadają w przypadku brutalnej napaści na tle seksualnym, o co zapewne oskarżony będzie pedofil. 

Co warte odnotowania, osoby, które postanowiły własnoręcznie wymierzyć mu karę nie poniosę żadnej odpowiedzialności karnej.

Uważasz, że tłum słusznie uniknął odpowiedzialności za samosąd na pedofilu?

Tak
Nie