2370
Maj 17 przez prabab

Pochodzący z Krasnodaru w południowo-zachodniej Rosji mężczyzna o imieniu Semen Gendler nie ukrywa zdziwienia po tym, jak po niezbędnej operacji przeszczepu wątroby jego skóra zaczęła w niewyjaśniony sposób robić się coraz ciemniejsza. Wyleczony w ten sposób z raka obwinia za ten przebieg zdarzeń pochodzenie dawcy, od którego został pobrany organ.

Zdrowie Rosjanina pogarszało się w zatrważającym tempie i jedynym ratunkiem było przeprowadzenie koniecznego zabiegu w Ameryce. Mężczyzna udał się więc do USA, gdzie otrzymał odpłatnie pomoc. Zdobycie organu od 38-letniego, nieznanego z imienia dawcy afroamerykańskiego pochodzenia kosztowało mężczyznę niebagatelną kwotę 325 000 funtów, czyli prawie dwa miliony złotych.

Pan Gendler przyznaje, że jest wdzięczny za szybko i sprawnie zorganizowany zabieg, nawet jeśli nie należał do najtańszych. Jego koledzy z pracy zwrócili mu jednak uwagę na niecodzienny problem, jaki zaczął go dotykać po przeszczepie...

Zdaniem współpracowników Semena, skóra mężczyzny zaczęła w zagadkowy sposób ciemnieć. „Zauważyłem, że jego skóra staje się coraz czarniejsza”, opowiada kolega Rosjanina, Igor Atamenenko. „Kiedy dowiedziałem się, że organ przeszczepiono mu od dawcy afroamerykańskiego pochodzenia, zasugerowałem, że być może to właśnie stąd wzięło się to nietypowe, medyczne zjawisko”.

Sam Gendler również jest przekonany o tym, że tak radykalna zmiana w jego karnacji nie jest efektem tylko i wyłącznie opalenia się. Igor potwierdza ten stan rzeczy: „Znam Semena i zawsze był nieprzeciętnie blady”.

Uratowanemu od śmierci biorcy przeszczepu niespodziewane konsekwencje jednak ani trochę nie przeszkadzają.

Mogę być nawet jeszcze bardziej czarny, nie myślę na ten temat zbyt wiele. Najważniejsze, że moja wątroba na powrót działa i mogę cieszyć się dobrym zdrowiem. To niesamowite”, tak mężczyzna zachwala pracę lekarzy. „Jestem znowu przepełniony energią do życia. Jeśli moja skóra zmieni kolor, kogo to tak naprawdę obchodzi? Bo mnie nie”, kończy optymistycznie Rosjanin.

Podziwiamy takie nastawienie i życzymy szybkiego powrotu do pełnej sprawności.

Czy kolor skóry ma dla Ciebie jakieś znaczenie?

Tak
Nie