14540
Kwiecień 23 przez prabab

Pochodząca z Sydney Natashjja Heming zmagała się z „niewyjaśnionym” bólem brzucha odkąd skończyła 13 lat. Ze względu na brak wartościowej diagnozy uznała, że jej cierpienie to przeciągający się ból menstruacyjny.

Po dziesięciu latach cierpień, 22-letnia już Natashjja dowiedziała się, że za jej udręką stoi owinięta dookoła jej jajowodów sporych rozmiarów torbiel rodem z horroru, w której rozwijały się tkanki mózgowe, włosy i skóra

Żartuję sobie, że jeszcze w brzuchu mamy zjadłam swoje rodzeństwo”, śmieje się dziewczyna, „Co prawda nie można tego naukowo udowodnić, ale istnieje szansa, że tak właśnie się stało”, dodaje.

22-latka nie ukrywa, że z powodu męczącego bólu przy biodrach często odwiedzała lekarzy, począwszy już od 14 roku życia, jednak nikomu nie udawało się ustalić konkretnej przyczyny stojącej za dolegliwością uprzykrzającą dziewczynie życie.

W miarę jak Natashjja dorastała, towarzyszący jej od lat ból nie ustępował, wbrew temu, co sugerowali lekarze, a nawet wręcz przeciwnie. Z czasem cierpienie, któremu dzielnie stawiała czoło dziewczyna, stało się na tyle nieznośne, że 22-latka rozpoczęła desperackie poszukiwania pomocy

Zrozumieniem dla sytuacji Natashjji wykazał się dopiero polecony jej przez przyjaciela specjalista. Zdjęcie USG brzucha dziewczyny potwierdziło, że w okolicach jej wewnętrznych narządów rozrodczych zagnieździła się torbiel skórzasta, powstała w organizmie 22-latki jeszcze zanim ta się urodziła.

W obawie, że rosnące już przez dekadę ciało obce zagrozi niedługo życiu pacjentki, lekarz, który dokonał u Natashjji mrożącego krew w żyłach odkrycia podjął decyzję o zoperowaniu dziewczyny i usunięcia torbieli. Podczas zabiegu narośl co prawda pękła, ale ostatecznie udało się jej pozbyć.

Natashjja uważa za dość prawdopodobną teorię zakładającą, że jeszcze przed przyjściem na świat wchłonęła swoje rodzeństwo – jak przyznaje 22-latka, w jej rodzinie nadzwyczaj często rodzą się bliźniaki, trudno jej wykluczyć więc, że sama miała być jednym z nich