8181
Styczeń 28 przez Excom
Nie wiesz, co zrobić z problemem swojej/swojego ex? Zobacz, co może cię czekać, kiedy zdecydujesz się być ponownie z tą samą osobą.

Przyjaciele mogą cię zostawić

Niby dlaczego? Bo pewnie nie raz słyszeli, jak Twój były albo była są straszni, rujnują ci życie i masz ich dość. Nikt inny jak przyjaciele nie powie ci, jak faktycznie wygląda cała sytuacja z innej perspektywy, a ignorowanie rad może nie skończyć się pełną wyrozumiałością. Na szczęście są to tylko krańcowe przypadki.

Tłumaczenie rodzicom

"Przecież miało go tu już nie być" - usłyszała zapewne niejedna dziewczyna od swoich rodziców. Rozstania często bywają burzliwe, a nasi opiekunowie biorą w nich udział. Szczególnie, kiedy związek trwał dość długo. Tłumaczenie się im, co po raz kolejny wiąże nas z osobą, na której wieszaliśmy psy z pewnością nie będzie przyjemnym wydarzeniem.

Ex bez zmian

To co tak naprawdę popycha nas do związków z byłymi partnerami i partnerkami to strach przed spróbowaniem czegoś nowego i życie wyobrażeniami idealnej przeszłości po okresie samotności. Dlatego decydujemy się ponownie wejść do tej samej rzeki. Powodzeniem cieszy się tylko mały odsetek takich związków. W większości przypadków ludzie orientują się, że nie doszło do żadnych zmian i przypominają sobie, dlatego nie chcieli już być ze sobą.

Zgubne nawyki

Podczas relacji w dłuższym związku często przymykamy oko na jakieś denerwujące nas zachowania. Uznajemy to za normę i przechodzimy do porządku dziennego. W kolejnym podejściu do związku może być gorzej. Wszystko wróci ze zdwojoną siłą i niewykluczone, że dojdą kolejne wady.

Łóżkowe perypetie

Nie byliście ze sobą przez dłuższy czas, to możecie mieć spory problem. To zależy od mentalności obojga parterów. Jeśli masz zamiar spróbować jeszcze raz, na pewno trzeba być szczerym ze swoim ex. Czujesz, że coś jest nie tak i trzeba zmienić to jako para? Na pewno nie jesteś gotowy, aby być razem ponownie.

Różne pragnienia

Przypomnij sobie powód waszego zerwania. Być może nadal chcecie różnych rzeczy. Jeśli twoje życiowe cele i marzenia nie pokrywają się z jej/jego wyobrażeniem kolejnych lat, to poważnie zastanów się, czy warto decydować się na ponowny związek. Aby wzajemnie się wspierać potrzebne jest zrozumienie tego, do czego oborje będziecie dążć. Jeśli któraś ze stron tego nie popiera, to prędzej czy później skończy się to źle

Bagaż doświadczeń

Przed kolejnym otwarciem w związku należy mieć świadomość, że partner przez ten czas nie próżnował. Mógł być ktoś inny, dlatego jeśli ten fakt jest czymś dla nas nieakceptowalnym, to nie powinniśmy ponownie wiązać się z tą osobą.