20252
2016 Wrzesień 18 przez Tristia

To miało być rutynowe wezwanie, jednak po przybyciu na miejsce zdarzenia funkcjonariusze policji z amerykańskiego miasta East Liverpool nie mogli uwierzyć własnym oczom. Uchwycone wówczas szokujące zdjęcie zostało przez nich udostępnione w sieci jako apel i przestroga przed zażywaniem narkotyków, a skuteczność tego ostrzeżenia przerosła ich najśmielsze oczekiwania. 

Ostatnimi czasy stan Ohio w USA przeżywa prawdziwą epidemię uzależnień od heroiny. Zdaje się, że narkotyk ten na dobre opanował ulice większych miast, rujnując życie zwykłym obywatelom. I choć większość osób mniej lub bardziej świadomie zdaje sobie z tego sprawę, mało kto był gotowy na scenariusz przedstawiony na powyższej fotografii.

Zgłoszenie wpłynęło od jednego z kierowców, który zwrócił uwagę na niezwykle dziwnie poruszającego się po drodze Forda, który w pewnym momencie całkowicie się zatrzymał, blokując jeden pas ruchu. Na miejscu okazało się, że z przodu siedzi niemal zupełnie nieprzytomne małżeństwo, wioząc z tyłu śmiertelnie przerażonego malca.

Za kierownicą siedział 47-letni James Acord, którego z powodu na stan odurzenia narkotykowego praktycznie w ogóle nie dało się zrozumieć. Jedyne co udało się z niego wyciągnąć, to że wiózł swoją 50-letnią żonę, Rhondę Pasek, do szpitala. Funkcjonariusze wezwali na miejsce karetkę pogotowia, która zabrała nieodpowiedzialnych rodziców do pobliskiego szpitala na obserwacje. Z kolei ich synek został tymczasowo umieszczony w oddziale obrony praw dziecka.

Obecnie rodzice oczekują w areszcie na rozprawę sądową. Postawiono im zarzuty narażenia życia dziecka na niebezpieczeństwo oraz bycie pod wpływem nielegalnych substancji. Najprawdopodobniej grozi im również utrata praw do wychowywania dziecka.