8522
Kwiecień 26 przez prabab

W nieprzygotowanym na ojcostwo młodym mężczyźnie wieść o zaawansowanej ciąży jego dziewczyny obudziła prawdziwy instynkt mordercy. Pochodzący z Berlina Eran Toben chcąc uniknąć odpowiedzialności, zdecydował się na potworny krok.

Zdeterminowany, wywiózł niczego niespodziewającą się 19-letnią Marię Peiner do podmiejskiego lasu i ją podpalił.

Nastolatka zginęła w płomieniach. Chłopak nie dokonał jednak tej makabrycznej zbrodni sam. Pomógł mu jego kolega. Ta tragedia wstrząsnęła Niemcami. Pozbawieni serca oprawcy w końcu usłyszeli wyrok.

„Oskarżony nie postrzegał swojego uczynku jako czegoś złego, widział w nim tylko rozwiązanie swojego problemu”, orzekła sędzia Regina Alex

„Zależało mu tylko na beztroskim życiu, nad którym chciał odzyskać w ten sposób kontrolę”, tłumaczy przedstawicielka wymiaru sprawiedliwości.

Maria była w ósmym miesiącu ciąży i do ostatnich chwil wierzyła, że Eran cieszy się z tego, że niedługo zostanie ojcem.

19-latka była zapewne przekonana, że niespodziewana, romantyczna wycieczka do lasu to nic innego, jak kolejny wyraz miłości ze strony jej chłopaka, a wcześniej nic nie zapowiadało zbliżającego się koszmaru.

Eran miał jednak plan, którego szczegóły ustalił ze swoim kolegą ze szkolnej ławki, 20-letnim Danielem Muellerem. Mężczyźni udawali przed Marią podekscytowanie zbliżającym się porodem i zaproponowali jej wspólne zakupy w poszukiwaniu dziecięcych ubranek.

Zamiast do galerii handlowej, trójka trafiła do lasu. Napastnicy najpierw odurzyli dziewczynę uderzeniem w głowę, potem zranili nożem, aż w końcu polali benzyną i podpalili.

Ofiara płonęła z pełną świadomością tego, co się z nią dzieje – wciąż ruszała się, kiedy trawił ją ogień”, nie pozostawia złudzeń raport śledczej Reginy Alex.

Spopielone ciało ciężarnej nastolatki znalazł przypadkowy spacerowicz. Policja po odciskach palców odkrytych na miejscu zbrodni szybko zidentyfikowała winnych.

Podczas gdy Eranem kierowały egoistyczne pobudki, jego towarzysza motywowała tylko perwersyjna przyjemność czerpana z odebrania komuś życia”, ujawniła sędzia.

Obaj mężczyźni skazani zostali na 14 lat pozbawienia wolności.  

Czy 14 lat pozbawienia wolności to wystarczająca kara za taką zbrodnię?

Tak
Nie