2577
Marzec 22 przez prabab

Blizny po ataku kwasem pokrywają ponad połowę twarzy 29-letniego Darrena Pidgeona. Kiedy usłyszał, że jego oprawcy, Christina Storey i Ashley Russell, w końcu trafili za kratki, poczuł ulgę. Jednak to nie sprawiedliwość napełnia go energią do życia - do tego potrzebuje bezwarunkowej miłości, jaką darzy go jego dwójka dzieci.

Czym Darren zasłużył sobie na gniew napastników, którzy wylali na niego kwas? Nie potrzeba było do tego dużo. Agresywna para zmusiła 29-latka do konfrontacji po tym, jak minął się z ich samochodem o kilka centymetrów. Żeby dać mu „nauczkę”, drogowi furiaci w całkowicie bezsensownym akcie przemocy trwale oszpecili mężczyznę

Darren nie potrafi ukryć, że mimo upływu czasu wciąż nie czuje się komfortowo ze swoim nowym wyglądem. „Tuż po wypadku, kiedy byłem w szpitalu, pielęgniarki powiedziały mi, żebym nie patrzył w lustro, cokolwiek by się nie działo”, przypomina sobie.

„Każdy rzut okiem na moje własne odbicie sprawia, że ta tragedia odżywa”, dodaje.

„Byłem pewny, że ze sobą skończę. Straciłem połowę twarzy. Wyglądałem jak potwór z horroru”, mówi Darren.

Na szczęście, żeby przegonić te czarne myśli, 29-latkowi wystarczał jeden, skromny gest: szczere objęcia jego dzieci, utwierdzającego go w przekonaniu, że wciąż jest kochany, niezależnie od tego, jak wygląda.

Mama Darrena, 53-letnia Lisa, źle zniosła wieść o wypadku syna. „Myślałam, że zemdleję. To okropne widzieć własne dziecko w takim stanie”, ujawnia

Bezpośrednio po ataku Darren spędził w szpitalu w Rayleighs, Essex, 24 dni. Przez cały ten czas, dzień w dzień, znosić musiał bolesne zabiegi przeszczepów skóry.

Lekarzom udało się częściowo przywrócić 29-latkowi normalny wygląd, jednak brzydkie blizny zawsze przypominać będą mu o tym, że do zrujnowania komuś życia wystarczy przypadek, małe nieporozumienie.

Poparzony kwasem mężczyzna zapowiedział, że będzie walczył o to, żeby sprzedaż kwasu siarkowego podlegała regulacjom tak, żeby w jego posiadanie nie mogła wejść każda dowolna osoba, a już zwłaszcza przestępca

„Cała ta bójka, wszystko poszło o totalną bzdurę…”, opowiada Darren. „Cieszy mnie to, że moi oprawcy trafili za kratki, ale kiedy wyjdą na wolność, ich twarze będą wyglądały tak jak wcześniej. Ich głupota zniszczyła życie trzem ludziom. I po co?”, kończy.

Ashley Russel i Christina Stone - bezmyślni oprawcy skazani na 12 i 8 lat pozbawienia wolności