1701
2016 Listopad 1 przez azure

Donald Trump to największa sensacja  kampanii wyborczej w USA. Miliarder jest regularnie oskarżany o rasizmi seksizm, walczy jednak o wybór na prezydenta mocarstwa. Malarka z Portland przygotowała portret kontrowersyjnego polityka wykorzystując swoją krew menstruacyjną.

Sarah Levy nigdy nie angażowała się w kwestie polityczne. Gdy wypowiedzi kandydata na prezydenta Stanów Zjednoczonych, znanego barona medialnego Donalda Trumpa, przybrały złowrogi ton i zapowiedział m.in., że wybuduje mur na granicy z Meksykiem oraz wielokrotnie i mocno kontrowersyjnie wyrażał się o osobach przybyłych do kraju nielegalnie - kobieta postanowiła wyrazić swój sprzeciw w nieco oryginalny sposób.

Malarka stworzyła portret kandydata na najwyższy urząd USA wykonany niezwykłą dość osobliwą techniką .

Tytuł dzieła, który przedstawia polityka w trakcie wypowiedzi "to Nieważne". Jedno z oczu modela jest przykryte jego powszechnie znaną bujną czupryną, która na obrazie została wykonana strugami bardzo ciemnej krwi.

Autorka opowiada o procesie twórczym następująco, "Namalowanie go było stosunkowo proste. Krew bardzo przypomina w wykorzystaniu akwarele, więc korzystałam ze zwykłego pędzla". "Zdecydowanie polecam malować w ten sposób i sama na pewno jeszcze spróbuję", dodaje.

Planem Sary jest zlicytowanie "Nieważne" w internecie i przekazanie uzyskanych w ten sposób pieniędzy na cele charytatywne. Zachęcona popularnością, rozważa także wykonania portretów innych polityków.