5222
2016 Październik 8 przez Tristia

Ojcowska reprymenda w nowoczesnym stylu miała dać dziewczynce nauczkę. Ta jednak nie wytrzymała publicznego upokorzenia i skończyło się na tragedii.

13-letnia Izabel Laxamana pochodząca z miasta Tacoma w stanie Waszyngton podpadła swojemu ojcu, który potraktował tę sprawę bardzo poważnie. Nie tylko zdecydował się ściąć córce długie, ciemne włosy, ale również wszystko to nagrać i udostępnić na YouTube. Wierzył, że upokorzona w ten sposób nastolatka wyciągnie ze swojego zachowania odpowiednie wnioski.

Tak się jednak nie stało. Izabel zaledwie kilka dni później opuściła samochód, którego była pasażerem, zeskakując z mostu na jedną z głównych stanowych autostrad rozciągającą się u dołu. Przewieziona do szpitala zmarła następnego dnia.

Właściwe nagranie zostało natychmiastowo usunięte z serwisu, jednak w sieci pojawiła się jego kopia

Widać na nim przerażoną i bezradną Izabele, która spogląda naprzemiennie w obiektyw kamery i na leżące na ziemi własne włosy. Jej ojciec w tym czasie mówi "Oto konsekwencje upijania się, straciłaś te piękne włosy". Następnie pyta córkę, czy było warto, zaznaczając, że upominał ją w tej kwestii niejednokrotnie.

 

Policja ustala wszystkie szczegóły dotyczące tego zdarzenia, by upewnić się, czy publiczne upokorzenie Izabele przez jej ojca miało związek z jej samobójstwem. W szkole, do której uczęszczała 13-latka, uczniowie są pod opieką psychoterapeutów, których mają rozładować stres i emocji związanych ze śmiercią rówieśniczki.

Niezależnie od trwającego śledztwa, internauci są oburzeni zachowaniem ojca, obwiniając go za śmierć dziewczynki.Choć karanie dzieci przed kamerą w celu następnego upublicznienia nagrania staje się ostatnimi czasy niezwykle popularne, rzadko kiedy zdarza się, by dopuszczano się czynów tak skrajnych jak celowe ich oszpecanie.

Uważasz, że ojciec jest winny śmierci nastolatki?

Tak
Nie