2224
2016 Listopad 23 przez musang

Pluszaki, lalki, dębowy stół i krzesła z lat 30., szklanki do koktajli, puszki na ciasteczka i zestaw do amputacji - takie cudeńka z okresu tuż powojennego można znaleźć w mieszkaniu, które pozostało nietknięte od lat 40. XX wieku, a teraz trafia na sprzedaż. 

Gry planszowe w pokoju dla gentelmenów

Rodzinny dom z wyjątkową zawartością, która zachowała się w nienaruszonym stanie od lat 40. XX wieku, został właśnie wystawiony na aukcji. Grange Farm to dziewięciopokojowa willa z posiadłością liczącą sobie 115 akrów ziemi, która znajduje się w Ryton-on-Dunsmore w hrabstwie Warwickshire w środkowej Anglii. Jej właścicielami było rodzeństwo Jack i Audrey Newton, które nie pozostawiło po sobie żadnych spadkobierców, którzy mogliby przejąć po nich tę wyjątkową schedę. 

Oryginalnie umeblowany pokój

Para rodzeństwa żyła w swoim domu przez ponad siedemdziesiąt lat, uprawiając ziemię do późnych lat 80. XX wieku, ale uparcie nie wprowadzała do swojego otoczenia żadnych nowoczesnych udogodnień, korzystając konsekwentnie ze starych mebli, które w większości pochodzą z epoki powojennej, ale kilka sztuk pamięta nawet lata 30. Jest to więc wyjątkowe wydarzenie w świecie domów aukcyjnych, z których jeden przeprowadzi licytację w sobotę.

Bandżo i magazyny muzyczne

Pójście domu pod młotek to jedyna możliwość w przypadku, gdy ani Audrey, ani Jack (który zmarł niedawno w wieku dziewięćdziesięciu lat) nie mieli małżonków ani żadnej innej bliskiej rodziny. 

 

Pat Rack, która pomaga egzekutorom testamentu w zorganizowaniu przetargu, opowiedziała o tym domu, o którym zapomniał czas. Najbardziej interesujące elementy wystawione na aukcji to przedmioty znalezione w całym domu, które nie były używane od powojennych czasów, a które zachowały się w perfekcyjnym stanie.

Sypialnia z lalkami wciąż leżącymi na łóżku

Prawdziwymi skarbami są różne ciekawe artefakty, wśród których można znaleźć także pamiątki z czasów wojny, na przykład nietypową apteczkę, na którą składa się zestaw do amputacji. Poza tym zachował się także stary telewizor oraz instrumenty muzyczne z lat 20. i 30. XX wieku razem z oryginalnymi zeszytami nutowymi z tamtego okresu. Podobno Audrey Newton była bardzo muzykalną osobą, a na dodatek w jej domu zatrzymywali się czasem aktorzy występujący w pobliskim Coventry Belgrade. Chociaż rodzeństwo nie miało dużej rodziny, prowadziło bardzo interesujące życie.

Zestaw do amputacji

Dzięki przedmiotom zachowanym w Grange Farm można z powodzeniem przenieść się w czasie do epoki, która już dawno przeminęła. Dzieje się tak za sprawą wielu produktów, które zostały wyprodukowane przez nieistniejące już firmy, jak rzutki do gry, zapinki do mankietów i biżuteria z zapomnianych salonów jubilerskich. Nie mniej przedmiotów ma czystą wartość sentymentalną, którą mogą przede wszystkim docenić fani staroci, jak na przykład wypchany lis czy staroświecka maszyna do pisania.

Więcej zdjęć poniżej