21361
Maj 4 przez Excom

Gdy 4-miesięczna  Kayleigh Sheard została odnaleziona przez lekarzy pogotowia w swoim rodzinnym domu w Cleckheaton (Wielka Brytania), poza rozległymi poparzeniami miała złamane kości, siniaki oraz liczne ślady pogryzienia.

Para młodych rodziców, która doprowadziła swoją małą córeczkę do śmierci została zatrzymana i teraz - 3 lata od tragedii – osądzona

Sąd uznał ich winnych zaniedbania i okrucieństwa, jakkolwiek nie był w stanie postawić im zarzutu morderstwa. Trwające trzy lata dochodzenie rzuciło jednak więcej światła na to, co działo się w ich domu. Zebrane dowody wskazują, że niemowlę nie zmarło bezpośrednio od poparzeń. Dziecko nosiło ślady po licznych urazach kości, w tym złamania kości prawego ramienia i aż 17 różnych złamań i pęknięć żeber.

To nie wszystko: na ciele i twarzy odnaleziono ślady, że dziewczynka została wielokrotnie gryziona... przez inne dziecko. 

24-letni ojciec - Daniel Sheard

22-letnia matka - Lucy Damen

Zgłoszenia dokonał ojciec o 4.10 nad ranem - wzywając ambulans i twierdząc, że jego córka jest w stanie zapaści

Ojciec umieścił niemowlę w foteliku przed ustawionym na maksymalną temperaturę piecyku gazowym. Kayleigh przed przyjazdem pogotowia, została - jak ustalono - przebrana w nowe ubrania, posmarowana na twarzy kremem, mającym ukryć poparzenia oraz liczne obrażenia. 

Prokurator Nicholas Campbell zasygnalizował, że brak charakterystycznych znaków na skórze, wskazuje, że ciało dziecka mogło doznać poparzeń już po śmierci. 

Matka przyznała się do stawianych zarzutów kilka tygodni temu, ale ojciec czekał do końca na decyzję sądu

24-letni ojciec Daniel Sheard i jego 22-letnia żona Lucy Damen, zostali skazani odpowiednio: na sześć lat i cztery i pół roku więzienia.

Prowadzący śledztwo Simon Atkinson z wydziału zabójstw powiedział gazecie West Yorkshire: "To był niezwykle tragiczny przypadek, w którym dziecko straciło życie wcześniej, niż miało szansę je naprawdę rozpocząć. Kayleigh została strasznie potraktowana przez dwoje ludzi, którzy przede wszystkim mieli się nią opiekować”.

Czy kara jest odpowiednia?

Tak, to odpowiednia kara
Nie, to zbyt lekki wyrok