1494
2015 Październik 25 przez prabab

Gdyby zapytać zwolenników teorii spiskowych o to, jak ich zdaniem będzie wyglądał koniec świata, wielu z nich zapewne odparłoby, że w Ziemię uderzy „zbłąkana planeta” o nazwie Nibiru. Istnienie tego tajemniczego ciała niebieskiego, które ma przynieść ze sobą zagładę, rzekomo postulują już nawet pisma starożytnych. Oczywiście warto te przesłanki traktować z odpowiednim dystansem.

W ciągu ostatnich kilku miesięcy coraz więcej mówi się o nadchodzącej apokalipsie. Nie żeby to był pierwszy raz, kiedy świat obiegła podobna panika (pamiętacie jeszcze grudzień 2012?). Tym razem jednak zwolennicy tych wszystkich teorii utrzymują, że film, który niedawno pojawił się na portalu YouTube, może być dowodem na istnienie Nibiru, czyli wspomnianej wcześniej zagadkowej planety, której trajektoria niefortunnie może przeciąć się z tą Ziemi.

Popatrzcie na tę planetę, zobaczcie jak błyszczy. Czy ktoś może mi wytłumaczyć, co to takiego?”, pyta na nagraniu Melissa Huffman, autorka wideo. Faktycznie, uwiecznione kamerą zjawisko ciężko wytłumaczyć. Zastanawiająca, świecąca kula unosząca się przy słońcu rzeczywiście zdaje się być nie na miejscu. Nie przypomina księżyca, widocznego zresztą obok.

Jak myślicie, czy to faktycznie zwiastun nadchodzącego końca dziejów?

Czy koniec świata jest bliski?

Tak
Nie