10656
Kwiecień 3 przez prabab

Czy to możliwe, żeby dwie niespokrewnione osoby były do siebie aż tak podobne, że nawet po dłuższym przyjrzeniu najrozsądniej byłoby je uznać za rodzeństwo, albo nawet bliźnięta? Jak pokazują doświadczenia żyjącej w Connecticut dziewczyny – jak najbardziej...

Jakby tego było mało, fenomen ten wcale nie jest aż tak rzadki, jak mogłoby się wydawać. Przy ponad siedmiu miliardach żyjących na Ziemi osób to jasne, że wśród nich znajdzie się ktoś bardzo podobny do dowolnego drugiego człowieka — wszyscy przecież zostaliśmy zbudowani z tych samych genetycznych klocków

Początek tej zaskakującej historii był dość niepozorny. Znudzona swoim kolorem włosów Katie szukała w internecie farby, dzięki której mogłaby radykalnie zmienić swój wizerunek. Po wybraniu produktu o interesującej ją barwie, zaczęła przeglądać recenzje kosmetyku, chcąc upewnić się w swojej decyzji.

Uwagę 29-latki przyciągnęła zwłaszcza jedna z pochlebniejszych opinii dotyczących upatrzonej farby, jednak nie ze względu na treść, a widniejącą przy niej fotografię jej autorki. Uśmiechnięta dziewczyna, podpisana jako „Paula Petra” z Atlanty, wyglądała kropka w kropkę jak Katie.

W pierwszym odruchu Katie musiała być pewna, że ktoś wykorzystał jej zdjęcia przy tworzeniu fałszywego profilu. Od podobnych podejrzeń zapewne odwiódł ją pewien oczywisty fakt: 29-latka nigdy wcześniej nie farbowała włosów na widoczny na fotografiach kolor!

Zachwycona przypadkowym odnalezieniem swojego sobowtóra Katie wysłała znajomym niektóre ze zdjęć Pauli, tłumacząc koleżankom, że tak mniej więcej zmieni się jej wygląd po wymarzonej koloryzacji. Większość z nich nie dowierzała, kiedy usłyszały, że zdjęcia nie prezentują wcale finalnego efektu na głowie 29-latki, a przedstawiają zupełnie obcą, niezwykle podobną do Katie osobę.

Niemalże identyczne kobiety nawiązały ze sobą kontakt przez internet i szybko odkryły, że łączy je znacznie więcej, niż tylko powierzchowne podobieństwo. Nie tylko uwielbiały zajadać się  tymi samymi smakołykami, ale nawet słuchały takiej samej muzyki.

Wkrótce dziewczyny spotkały się osobiście w Connecticut. Jak przyznają, od razu poczuły specjalną więź, "jak gdyby znały się od dziecka". 29-letnia Katie i 23-letnia Paula z biegu zostały najlepszymi przyjaciółkami.

Aż trudno uwierzyć, że nigdy nie dowiedziałyby się o swoim istnieniu, gdyby nie zwykły przypadek...