1655
Marzec 6 przez prabab

Bernie Squitieri musiał urodzić się pod szczęśliwą gwiazdą – trudno inaczej wytłumaczyć niesamowity zbieg okoliczności, dzięki któremu 51-latek uniknął kosztownej pomyłki.  Mieszkaniec Missouri przez przypadek wyrzucił do śmietnika drogocenną, wyceniony na prawie pół miliona dolarów pierścionek swojej żony.

Mężczyzna był pewien, że przez jego roztargnienie warta fortunę pamiątka ślubu przepadła na zawsze. Szanse na odnalezienie biżuterii były znikome, do Berniego uśmiechnął się jednak los...

W śmieciarce odjechało prawie pół miliona dolarów

Żona Berniego, Carla, zostawiła pierścionek na blacie kuchennym.  Nie chcąc go zniszczyć podczas mycia naczyń, odłożyła go na jednorazowym ręczniku. 51-latek, sprzątając zlew, nie zauważył leżącej na kawałku papieru cennej błyskotki i wrzucił ją razem z nim do kosza. Następnie wyniósł worek ze śmieciami prosto w ręce firmy wywożącej nieczystości, która akurat podjechała pod jego dom. 

Gdy państwo Squitieri zdali sobie sprawę z fatalnej pomyłki, rozpoczął się dla nich prawdziwy wyścig z czasem. Musieli działać, zanim pierścionek trafi na wysypisko śmieci. Tam szanse na jego odnalezienie graniczyłyby z niemożliwością.

Bernie i Carla przekonali pracowników firmy wywożącej odpady Meridian Waste Services, żeby pozwolili im przeszukać 10 ton zebranych tego dnia nieczystości. Po 25 minutach jeden z operatorów feralnej śmieciarki, Joe Evans, wynurzył się z góry śmieci, trzymając w ręce drogocenną zgubę

W tej branży podobnie szczęśliwe zakończenia to rzadkość”, ujawnił Evans w wywiadzie z telewizją ABC News. „To świetne uczucie, wiedzieć, że mogłem pomóc w ten sposób naszym zdesperowanym klientom, mogłem zwrócić im bezcenną, pamiątkową biżuterię”, dodaje.

Czy można wyciągnąć z tej historii jakiś morał? Jeśli masz w zwyczaju zdejmować biżuterię przy myciu naczyń, upewnij się, żeby nie spuszczać z niej wzroku, dopóki nie wyląduje ona z powrotem na Twoim palcu.

Czy zdarzyło Ci się kiedyś przez przypadek wyrzucić do śmieci coś cennego?

Tak
Nie