12417
Kwiecień 28 przez Tristia

Emma Beardmore kończy 40 lat w grudniu tego roku. Właśnie z tej okazji mąż Paul zdecydował się na wyjątkowy prezent - zasponsorował żonie serię zabiegów chirurgicznych, które dodały jej pewności siebie. Dzięki nim Emma po raz pierwszy od 15 lat nałożyła bikini, nie wstydząc się własnego ciała.

Emma od 14 lat walczy o powrót do formy sprzed ciąży. Ciągła praca, zajmowanie się domem i opiekowanie córką sprawiły, że kobieta nie miała zbyt wiele czasu dla siebie i w krótkim czasie osiągnęła wagę 94 kilogramów.

"Odżywiałam się śmieciowym jedzeniem, takim jak kebaby i pizza, w ogóle przy tym nie ćwicząc", skomentowała w wywiadzie.

Jednak prawdziwy przełom nastąpił, gdy Emma wybrała się wraz z mężem na wesele koleżanki. Po przeglądnięciu zdjęć z imprezy - nie mogła uwierzyć, że doprowadziła się do takiego stanu.

"Byłam w wielkim szoku, gdy je zobaczyłam. Nie miałam pojęcia, że stałam się taka wielka. Moja twarz, moje ręce - wszystko było ogromne", wyznała. Następnego dnia zapisała się wraz z mężem na siłownię i postanowiła całkowicie odmienić własne życie.

Na początku było jej bardzo trudno. Nie dość, że nie czuła się na siłach i nie była w formie, to w dodatku na tyle wstydziła się swojego ciała, że nie była w stanie w pełni oddać się sesjom treningowym.

"Biegałam na bieżni i czułam obecność tych wszystkich osób dookoła mnie. Moje ciało się trzęsło i każdy wtedy na mnie patrzył", opisuje swoje pierwsze doświadczenia z siłownią. 

"Właśnie z tego powodu nie dawałam z siebie wszystkiego. Gdy tylko się zmęczyłam, to zamiast ćwiczyć dalej od razu przestawałam".

Z czasem jednak waga zaczęła powoli spadać i zatrzymała się na wymarzonych 59 kilogramach. Gdy jej zdaniem osiągnęła wszystko, co mogła w naturalny sposób wypocić na treningach, jej mąż sprawił jej wyjątkowy prezent - z okazji zbliżających się urodzin i rocznicy ich związku, wykupił żonie serię zabiegów chirurgicznych.

Emma w kwietniu tego roku przeszła przez zabieg odsysania tłuszczu z okolicy brzucha i operację powiększania piersi. Jej biust powiększył się z rozmiaru A do rozmiaru D. Paul, mąż kobiety, za całość zapłacił ponad 8 tysięcy funtów. Przyznaje jednak, że ani trochę nie żałuje tej decyzji.

 

 

40-latka jeszcze kilka miesięcy temu zakrywała swoje ciało za każdym razem, gdy pojawiała się na plaży. Tak bardzo wstydziła się swojego wyglądu, że nosiła wyłącznie jednoczęściowe stroje kąpielowe. Dopiero utrata wagi i operacje pomogły jej odzyskać pewność siebie - po raz pierwszy od 15 lat założyła na siebie dwuczęściowy strój kąpielowy i pokazała się w nim publicznie. Był to jeden z najwspanialszych dni w jej życiu.

Emma zamierza dalej pozostać na rygorystycznej diecie i regularnie uczęszczać na siłownię

Wie, że utrzymanie wymarzonej wagi nie będzie takie łatwe, zwłaszcza, że w tym wieku bardzo łatwo o dodatkowe kilogramy. Póki co jest szczęśliwą 40-letnią mamą, która jest dumna ze swojego ciała i tego, co zdołała osiągnąć dzięki wysiłkowi i determinacji.