59634
Kwiecień 24 przez HugoB

Chociaż wydaje się to być nieprawdopodobne, kobieta z Atlantic City (USA) zaszła w ciążę w konsekwencji uprawienia seksu analnego. Według urologa Briana Steixnera, który już na studiach zetknął się z podobną historią, szansa na tego typu „wpadkę” wynosi jeden na milion. Na szczęście takich sytuacji można łatwo uniknąć.

Ciąża była ostatnia na liście diagnoz, jakie zaskoczona kobieta spodziewała się usłyszeć od lekarza. Do specjalisty wybrała się celem określenia przyczyn tajemniczego krwawienia. To co prawda w trakcie trwania ciąży nie jest niczym zaskakującym, o ile nie krwawi się... z odbytu. Nie przewidziała jednak, że zdarzenie z jej bardzo wczesnego dzieciństwa może mieć wpływ na to, że niezapowiedzianie zostanie matką. Wszystko to za sprawą rzadkiego schorzenia genetycznego, z którym przyszła na świat. 

Wspomniane schorzenie objawia się połączeniem dróg rodnych z odbytnicą. Chociaż brzmi to trochę przerażająco, przywrócenie tego stanu rzeczy do normalności to rutynowy zabieg chirurgiczny, przeprowadzany nawet na niemowlętach. Chociaż tak właśnie stało się i w tym przypadku, a kobieta uzyskała całkowicie normalnie wyglądające i działające narządy płciowe, przyczynę tajemniczej ciąży odkryto dopiero po bardzo dokładnym badaniu.

 

Coś poszło nie tak, kiedy prawidłowo uformowane przez lekarzy organy goiły się. Macica, zamiast zgodnie z planem zrosnąć się z ujściem waginy, zrosła się z… odbytem. Podczas gdy pochwa kobiety zamieniła się w „ślepy zaułek”, odbyt przejął funkcję głównych narządów płciowych. Pacjentka dr Steixnera nie zdawała sobie z tego sprawy – nawet przy miesiączkach nie potrafiła określić, skąd pochodzi wydalana krew.

Jak na ironię, badana kobieta wyznała lekarzowi, że w celu utrzymania dziewictwa i zmniejszenia ryzyka zajścia w ciążę, unikała stosunków waginalnych ze swoimi partnerami, dotychczas uprawiając wyłącznie seks analny. Jej zaskoczenie na wieść, że nosi w sobie zdrowo rozwijające się dziecko, przeszło jej najśmielsze oczekiwania.

Kilka miesięcy później nietypowa pacjentka urodziła poprzez cesarskie cięcie (lekarze zadecydowali, że tak będzie najbezpieczniej). Sam poród przebiegł bez komplikacji, a bohaterka tej historii stała się szczęśliwą mamą, pozostając - jakkolwiek na to nie patrzeć - dziewicą.

Seks analny jako metoda antykoncepcyjna - dobry czy zły pomysł?

Jestem jak najbardziej na tak
Zdecydowanie nie