23306
Maj 17 przez musang

Niedawno pojawiły się doniesienia o "kobiecie-jednorożcu", której narośl na głowie, przypominająca spory róg, mierzy już 13 centymetrów.

Liang Xiuzhen to 87-letnia kobieta z wioski Guyian w południowo-wschodnich Chinach, znana wśród współmieszkańców jako "kobieta-jednorożec". Wszystko przez ogromną narośl na jej głowie, osiągającą już nieprawdopodobną wielkość 13 centymetrów. Rodzina staruszki twierdzi, że "róg" był pierwotnie nie tak widowiskowym pieprzykiem, który przerodził się w wielką masę, zajmującą sporą część głowy Liang. Według jej syna, Wang Chaojun, pieprzyk pojawił się jakieś siedem lub osiem lat temu i zdążył wyewoluować w narośl, która nawet lekarzy wprowadziła w zakłopotanie.

Liang Xiuzhen skarżyła się na swoją narośl, która zaczęła swędzeniem przynosić jej duży dyskomfort, więc rodzina zastosowała tradycyjne chińskie środki medyczne i przestała zajmować się całą sprawą. Jednak dwa lata temu pieprzyk przemienił się w masę o kształcie szpikulca, wielkością i formą przypominającego małego palca. Kobieta przypadkiem złamała tę narośl i od tego czasu, w przeciągu sześciu miesięcy, przerodziła się ona w ogromny róg o długości 13 centymetrów. Guz zaczął sprawiać starszej kobiecie ból, przeszkadzać w spaniu, a na dodatek od czasu do czasu krwawić.

Lekarze zdiagnozowali narośl przypominającą charakterystyczny element jednorożca jako cornu cutaneum czyli tak zwany róg skórny - brodawkowaty rozrost naskórka charakteryzujący się nadmiernym rogowaceniem. Zazwyczaj jednak przypadłość ta wiąże się z małą i łagodną wersją, chociaż bywają przypadki, gdy guz rozrasta się do dużych rozmiarów i cechuje się złośliwością. Lekarze są przekonani, że uda im się usunąć "róg" Liang Xiuzhen, ale jej rodzina ma wątpliwości ze względu na zaawansowany wiek kobiety i zastanawia się nad innymi opcjami. Chaojun boi się, że operacja jego matki może skończyć się źle, jako że kobieta nie jest już pierwszej młodości. Operacja tak wrażliwego miejsca, jakim bez wątpienia jest głowa, może zakończyć się dla 87-latki śmiercią.