4488
2016 Listopad 30 przez

Przepisy zakazujące posiadania jakiejkolwiek ilości narkotyków mogą uderzyć bezpośrednio również w ciebie. Średnio 9 z 10 banknotów dolarowych zawiera ślady kokainy. Ale nie tylko dolary są bezpośrednim zagrożeniem. Ostatnie badania wykazały, że jakkolwiek kokaina jest znacznie mniej rozpowszechniona w Azji, to ślady tego narkotyku stwierdzono na 12 proc. banknotów chińskich i aż na 20 proc. banknotów japońskich. Można również z pewną dozą prawdopodobieństwa stwierdzić, że złotówki też nie są na tą substancję „odporne”.

Ten wysoki wskaźnik zanieczyszczonych banknotów wynika z tego, że często używane są one jako dozownik - mają mimowolny kontakt z „produktem”. Kontakt się powiększa i powiela poprzez późniejsze ich liczenie w różnego rodzaju instytucjach, co pomaga w dystrybuowaniu kokainy - i nie tylko - na inne banknoty.

Naukowcy zrobili dziesięciu jednodolarowym banknotom z pięciu amerykańskich miast testy na obecność kokainy, heroiny, metaamfetaminy, amfetaminy i PCP. Wynik: 92% banknotów zawierało ślady kokainy w średniej ilości 1,37 mikrograma na banknot. Znaleziono też ślady innych związków, ale w nie tak znaczących ilościach.

Nie radzimy jednak "zachęconych" tym artykułem do oblizywania posiadanych banknotów, mimo wszystko są jednak siedliskiem wszelkiego rodzaju zarazków…