10940
2016 Wrzesień 22 przez prabab

Jako niemowlę przeżyła pożar domu rodzinnego w Ipswitch. Chociaż bezlitosne płomienie pozostawiły na ciele 19-letniej dzisiaj Terri Calvesbert szpetne blizny, dziewczyna nauczyła się radzić z kąśliwymi komentarzami na temat jej wyglądu.

Dziewczyna przeżyła, mimo że nawet lekarze uznali jej przypadek za terminalny. Dzielna nastolatka musiała przejść przez aż 50 operacji plastycznych i przeszczepów skóry, które naprawiły wywołane przez pożar zniszczenia. Mimo starań specjalistów, Terri pogodziła się z tym, że nigdy nie będzie już wyglądała „normalnie”

Chociaż Terri dobrze radzi sobie z negatywnymi komentarzami na temat swojej cokolwiek niecodziennej aparycji, gdy natrafiła na Facebooku na wiadomość, w której ktoś wykorzystał jej zdjęcie i nazwał ją „zniekształconą”, serce dziewczyny pękło na tysiąc kawałków.

Do utworzenia posta użyto zdjęcie Terri, zrobiono to bez jej zgody. Zanim nastolatka na niego natrafiła, skandaliczna wiadomość nastawiona na „łowienie polubień” zdążyła zdobyć dziesiątki tysięcy udostępnień i wywołać dyskusję długą na 2200 komentarzy.

To po prostu okropne. Kiedy się o tym dowiedziałam, naprawdę mną to wstrząsnęło, przyznaje Terri, na co dzień mieszkająca w angielskim mieście Sudbury.

„Moja koleżanka Michelle powiedziała mi, że zauważyła w sieci moje zdjęcie ze zmyślonym opisem, udostępnione na Facebooku dosłownie tysiące razy”, przypomina sobie dziewczyna. Terri przyznaje, że bała się nawet kliknąć w przesłany jej przez przyjaciółkę link, zapewne w obawie, że zobaczy coś przykrego, co nią wstrząśnie

Konto, które dodało to zdjęcie, prowadzone jest z zagranicy, nie wiem, kto za nim stoi”, mówi nastolatka, „Jednak popularność tego posta sprawiła, ze poczułam się najgorzej od dawna… Zwyczajnie nie rozumiem, dlaczego ktoś chciałby mi zrobić coś tak okropnego”, dodaje.

Terri i jej przyjaciele apelują do moderatorów pilnujących porządku w najpopularniejszych sieciach społecznościowych, żeby przykładali więcej uwagi do walki z trollami, takimi jak ten, który sfabrykował obraźliwy, podły post wykorzystujący zdjęcie dzielnej dziewczyny.

To naprawdę obrzydliwe, że ktoś potraktował tak Terri”, nie ukrywa żalu Michelle Wright, 53-letnia znajoma poparzonej dziewczyny. „Chcielibyśmy, żeby to się nigdy już nie powtórzyło”, wtrąca oburzona.

„Terri to nieprzeciętnie silna osoba, a mimo to ten post na Facebooku ją powalił. Nikt nie zasłużył na to, żeby stać się ofiarą tak okrutnego ataku na swoją osobę”, zauważa kobieta, „W sieciach społecznościowych zdecydowanie powinno się lepiej dbać o powstrzymanie następnych tego typu smutnych zdarzeń”, kończy