5580
2016 Listopad 17 przez Tristia

Zdarzyło wam się być smutnymi tylko dlatego, że wasz najlepszy przyjaciel od kilku dni miał kiepski humor? Jeśli tak, to z całą pewnością można powiedzieć, że łączy was bardzo silna i pełna empatii relacja. Są jednak na tej ziemi przyjaźnie, których nie sposób opisać prostymi słowami - np. ta pomiędzy 22-letnim Georgem Fellowsem i 21-letnią Amber-may Ellis, w której to George dostaje okresu w tym samym czasie, co jego najlepsza przyjaciółka.

22-latek poznał Amber trzy lata temu w trakcie studiów. Od samego początku świetnie się dogadywali i szybko zaczęli spędzać ze sobą większość wolnego czasu. Ich relacja nie miała jednak miłosnego podtekstu - łączyła ich jedynie szczera, damsko-męska przyjaźń. Otwarcie twierdzą, że lubią się bardziej z każdym nowym dniem, przechodząc nawet najcięższą próbę przyjaźni, jaką jest wspólne wynajmowanie mieszkania. Jak sami widzicie, obcują ze sobą praktycznie bez przerwy i nic nie wskazuje na to, by mieli się sobą wkrótce znudzić.

Prawdziwe zdziwienie przyszło w chwili, gdy George zaczął odczuwać nieznośnie bolesne skurcze mięśni brzucha - i nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie występowały one dokładnie w tym samym czasie, w którym Amber miała okres.

"Zaczęło się to jakieś dwa lata temu. Wraz z Amber spędzaliśmy ze sobą mnóstwo wolnego czasu i pewnego dnia w trakcie zajęć dopadły mnie te okropne skurcze", tłumaczy mężczyzna.

"Amber od razu palnęła «O wow, teraz już wiesz, jak to jest mieć okres!». Ostatecznie skurcze minęły, ale za miesiąc, kiedy Amber dostała okresu, znowu wróciły", kontynuuje.

Tajemnicze bóle nawiedzały Georga miesiąc w miesiąc, bez wyjątków. Skołowany 22-latek postanowił w końcu, że uda się z nimi do lekarza, by ustalić ich medyczne podłoże. Niestety, każdy jeden lekarz załamywał ręce, odsyłając go do kolejnego specjalisty. Zawsze kończyło się na przepisaniu leków rozkurczowych i zapewnieniach, że symptomy z czasem same ustąpią. Nie ustąpiły.

Amber obraca tę sytuację w żart. "Czasem napada go ostry ból, a czasem męczą skurcze. Zdarzają się też wahania nastroju - pewnego razu rozpłakał się przy reklamie w telewizji, a innego ponieważ nie kupiliśmy mu odpowiednich słodyczy. Zawsze coś. Nieco to irytujące, ponieważ to ja tutaj jestem tą z macicą", śmieje się 21-latka. 

Georga na co dzień musi się zmagać nie tylko z tą nietypową przypadłością. Większość osób, z którymi przychodzi mu rozmawiać, nie daje wiary jego symptomom, co strasznie frustruje 22-latka. Mężczyzna jest jednak przekonany, że skurcze i bóle brzucha są wynikiem niezwykłej więzi z Amber. "Nie ściemniam. Uważam, że to z powodu tego, jak bliscy sobie jesteśmy", komentuje.

Jeśli więc jesteś mężczyzną i masz przyjaciółkę... cóż, pozostaje Ci szybko się w niej zakochać albo zaopatrzyć się w silne leki rozkurczowe - te choć częściowo złagodzą nadchodzące problemy.

Wierzysz w przyjaźń damsko-męską?

Tak
Nie