8724
Maj 9 przez musang

Przeznaczenie? Powinowactwo dusz? Za miłość od pierwszego wejrzenia odpowiadają mniej romantyczne czynniki - hormony, zainteresowania czy wygląd rodziców. Nauka opisuje wiele powodów, dla których się zakochujemy i jeśli są one zaskakujące, to raczej przez swoją trywialność...

Edyp i Elektra, czyli kompleksy wiecznie żywe

Freud się nie mylił - postaci rodziców naprawdę głęboko wbijają się w naszą podświadomość. Dlatego też, jeśli facetowi podoba się dziewczyna podobna do jego matki, lub też kobiecie podoba się mężczyzna przypominający jej ojca - działa tu odwieczne prawo przyrody (oraz naszych pokręconych umysłów).

Jeśli więc zauważysz taką prawidłowość w swoim związku - nie panikuj! Nie jest to jeszcze dewiacja seksualna wymagająca wizyty u psychoterapeuty.

Sama chemia

Według naukowców z Uniwersytetu Południowej Kalifornii owulujące kobiety zdecydowanie wolą zapach mężczyzn z wysokim poziomem testosteronu. Tyczy się to także innych typowo samczych cech, jak na przykład wyraźna linia szczęki.

Dwuminutowy kontakt wzrokowy

Dwie minuty - tyle wystarczy, by jedynie spoglądanie sobie w oczy wywołało namiętne uczucia i wskrzesiło miłosną iskrę, nawet u osób, które nigdy wcześniej się nie widziały! Nie pomylili się więc zanadto romantycy upatrujący właśnie w oczach wrót do czyjejś duszy.

Dwie połówki jabłka

Możecie zapomnieć o powiedzeniu "przeciwieństwa się przyciągają". Najłatwiej się zakochujemy w osobach najbardziej do nas podobnych, o tych samych zainteresowaniach i zbliżonej osobowości. Na dłuższą metę ułatwia to także funkcjonowanie w życiu codziennym.

Jeśli jesteś wysoki... połowa zadania wykonana!

Badania dowodzą, że wysocy mężczyźni nie tylko zazwyczaj więcej zarabiają, ale także mają większe powodzenie na randkach!

Miłosny zastrzyk adrenaliny

Błędnie wywołane podniecenie - to fenomen, który sprawia, że mylimy ożywienie związane z lękiem czy dreszczykiem emocji z wrażeniem zauroczenia drugą osobą. Dlatego też, jeśli połączymy te dwie sytuacje w ekscytującą randkę (np. w wesołym miasteczku) efekt mamy murowany!

Ocieplanie stosunków

Dobra praktyczna rada: jeśli chcesz, by pierwsza randka nie była ostatnią, zabierz swoją wybrankę na gorącą kawę. Eksperyment psychologa z Yale wykazał bowiem, że ciepłe napoje wpływają na pozytywną ocenę innych osób - pijąc np. herbatę, prędzej jesteśmy skłonni nazwać kogoś miłym i ciepłym.

Warto zatem odłożyć zakup lodów -  na kolejne spotkania.

Pies najlepszym przyjacielem kochanka

Badanie przeprowadzone na Uniwersytecie w Michigan wykazało, że kobiety oceniają jako bardziej atrakcyjnych -  facetów posiadających psa. Dzieje się tak dlatego, że opiekę nad domowym zwierzęciem łączymy często z zaangażowaniem, odprężeniem, przystępnością i radością.

Botoks najlepszym przyjacielem kobiety

To akurat kuriozum, ale niestety prawdziwe. Kobiety, które poddały się zabiegom upiększającym twarz postrzegane są jako młodsze w stosunku do prawdziwego wieku i przez to  bardziej atrakcyjne - co automatycznie pcha mężczyzn do zakochania. Co gorsza,  im więcej poprawek, tym wrażenie silniejsze! 

Kolor ma znaczenie

Kolor czerwony kojarzony jest z seksualnością od zawsze, może dlatego, że kobiety często używały czerwieni, by przyciągać mężczyzn. Jakkolwiek by nie było, ta strategia nadal działa!