3111
2016 Październik 30 przez azure

Ciara Murphy z Wexford w Irlandii wybrała się na wymianę studencką do Niemiec. W jej trakcie nic nie zapowiadało żadnych niezwykłych wydarzeń. Do czasu. Pewnego dnia, gdy wybrała się na uczelnię, minęła dziewczynę wyglądającą identycznie jak ona. Brzmi niemal jak scenariusz filmu Matrix - ta historia jednak skończyła się o wiele bardziej optymistycznie.

Zdziwienie zamieniło się w ciekawość - z obu stron. Jej sobowtórem okazała się Cordelia Roberts, która również przyjechała na wymianę i również pochodzi z Wysp Brytyjskich. Pomimo braku podobieństw w kierunku studiów, dziewczęta znalazły wspólny język i się zaprzyjaźniły. Doszło nawet do tego, że gdy wychodziły oddzielnie na miasto, przypadkowi ludzie pytali ich, czy ich bliźniaczka nie mieszka nieopodal.

"Kiedy tu przyjechałam, nie znałam kompletnie nikogo. Przebywanie w nowym miejscu bez żadnych znajomych nie było łatwe", tłumaczy Cordelia. Po umieszczeniu wspólnego selfie na Facebooku, znajomi obu dziewczyn byli mocno skonsternowani. Ich historię wykorzystał portal "Obcy bliźniacy", który po dodaniu zdjęcia umożliwia odnalezienie kogoś bardzo do nas podobnego. Kto wie, może gdzieś daleko mieszka Twój bliźniaczy brat albo siostra?