10645
Kwiecień 21 przez prabab

32-letnia Zoe Young nie może zostać rodzicem zastępczym, bo jest na to zbyt gruba. Kobieta, która walczy z nadwagą wynikającą z ciężkich problemów ze zdrowiem, chciałaby oskarżyć organy odpowiedzialne za taką decyzję o dyskryminację.

Zoe wraz z mężem Timem miesiącami uczestniczyli w spotkaniach, na których konsultowali swoje szanse na założenie rodziny zastępczej. Na przekór ich staraniom usłyszeli druzgoczący werdykt – pod ich opiekę nie zostaną oddane żadne dzieci, ponieważ kobieta cierpi z powodu nadwagi, konsekwencji przeszłych problemów zdrowotnych

Możesz założyć rodzinę zastępczą nawet jako singiel, również niezależnie od swojej orientacji seksualnej. Dlaczego akurat mi tego odmówiono z uwagi na to, że mam nadwagę? Myślę, że to dyskryminacja”, twierdzi Zoe Young.

Kiedy walczyłam o zostanie rodzicem zastępczym, wciąż dochodziłam do siebie po tym, jak pękło mi jelito. Rada miasta kazała mi wtedy, żebym odezwała się do nich, kiedy będę w lepszej kondycji, przypomina sobie 32-latka, Myślałam, że martwili się o moje zdrowie, ale teraz jestem już wyleczona i współpracuję z trenerem personalnym, razem z którym staram się wrócić do swojej poprzedniej wagi”, zauważa.

Zoe oraz Tim wspólnie podjęli decyzję o przygarnięciu adoptowanych pociech, kiedy ustalili, że im samym nie uda się wydać na świat biologicznego potomka. „Dotarła do nas informacja, że co roku w mieście potrzebnych jest pomiędzy 32 a 56 nowych rodziców zastępczych”, przyznaje 35-latka

Nalegam na to, żeby podali mi na piśmie, że moja nadwaga to oficjalny powód odrzucenia mojej kandydatury”, mówi Zoe, „Moja osierocona w czasie wojny babcia wychowała się w rodzinie adopcyjnej, co zainspirowało mnie do przygarnięcia dzieci, skoro wiem, jaki odniosła życiowy sukces trafiając pod odpowiednią, kochającą opiekę”, dodaje.

Przedstawiciele opieki w mieście Salford zapewniają, że ich odmowa podyktowana jest wyłącznie tym, że wyznaczając nowych rodziców zastępczych nie mogą mieć wątpliwości co do tego, że zdrowie fizyczne pozwoli im podołać wyzwaniom opieki nad dziećmi.