10262
Styczeń 13 przez prabab

Michelle Hearnden, matka dziewiątki dzieci, przedstawiła partnerce syna niezwykłą propozycję po tym, jak dowiedziała się, że zajście w ciążę zagraża życiu kobiety.

47-letnia babcia bezinteresownie zaoferowała, że zostanie surogatką, która urodzi dziecko swojego 27-letniego syna, Dana, oraz jego chorej wybranki serca. Problemy zdrowotne 25-letniej Kyia uniemożliwiają jej bezproblemowe zajście w ciążę

Chociaż niektórym mogłoby wydawać się to dziwne, taka pomoc ze strony mamy Dana pomogła mu i jego partnerce podnieść się z niedawnej tragedii, która nimi wstrząsnęła. Pierwsza córka mieszkającej w australii pary, Rayah, niespodziewanie zmarła. Dziewczynka, która przedwcześnie przyszła na świat, odeszła mając zaledwie 5 miesięcy w konsekwencji powikłań do jakich doszło podczas ciąży.

Dan i Kyia opiekują się razem także córką 25-latki z jej poprzedniego związku, kilkuletnią Hayley.

Michelle, która włącznie z Danem odchowała dziewiątkę dzieci, nie potrafi sobie wyobrazić jak ogromnym trudem dla 25-letniej partnerki jej syna musi być świadomość, że nie będzie mogła donosić kolejnej ciąży. Kobieta zdecydowała się więc wyciągnąć w jej stronę pomocną dłoń. „Potrzebowali surogatki, zaoferowałam im więc swoją pomoc”, przypomina sobie 47-latka

Pani Hearnden wielokrotnie zachodziła już w ciążę, zawsze z sukcesem. Michelle, mimo relatywnie młodego wieku, jest także babcią trójki dziewczynek. Jakkolwiek absurdalnie to nie zabrzmi, los postawił przed teraz nią nowe wyzwanie - kobieta będzie w sobie nosić własnego wnuka.

Dan i Kyia rozpoczęli internetową zbiórkę pieniędzy na portalu „Go Fund Me”, mając nadzieję, ze pomoże im ona pozyskać fundusze niezbędne do umiejscowienia zarodka w łonie 47-letniej Michelle, co uczyni ją surogatką.

„Żyjemy za tylko jedną pensję, z kredytem hipotecznym na głowie i samochodem do utrzymania. Uniemożliwia nam to odkładanie oszczędności”, przyznaje Dan, „Mama zbliża się do granicy 50 lat, po której zapłodnienie in-vitro nie będzie możliwe, więc szukamy każdej pomocy, która pozwoli nam przyśpieszyć sprawy”, dodaje mężczyzna

Kyia nie ukrywa wzruszenia i zachwytu nad podejściem swojej teściowej: „Zalałam się łzami, kiedy usłyszałam jej propozycję”, mówi 25-latka, „Jest tak niesamowitą, bezinteresowną osobą”, kończy.