8442
Styczeń 2 przez prabab

16-latka z Anglii zarobiła już 48 000 funtów na pomaganiu rodzicom z Chin w nadaniu ich pociechom sensownych imion, które można zapisać alfabetem łacińskim. Dziewczyna zauważyła zapotrzebowanie na tego typu usługę, kiedy usłyszała, że niektórzy obywatele państwa środka nieświadomie przedstawiają się tak absurdalnymi imionami jak „Gandalf” albo „Kopciuszek”.

Po spędzeniu dłuższego czasu w Chinach, Beau wpadła na niezwykły pomysł na biznes, który od momentu rozpoczęcia działalności przyniósł jej solidny dochód – i to przy minimalnym nakładzie pracy z jej strony

 Ze względu na to, jak wygląda prawo w Chinach, wszystkie urodzone tam dzieci od razu po przyjściu na świat otrzymują tradycyjne imiona, zapisywane w alfabecie zupełnie odmiennym od łacińskiego. Dla wielu pracujących i studiujących za granicą obywateli państwa środka brak możliwości zapisania ich własnych danych osobowych w sposób zrozumiały dla osoby nieposługującej się językiem chińskim to ogromny problem.

 Stąd też przez ostatnie 20 lat coraz większą popularność zyskuje trend nadawania niemowlętom dodatkowych „angielskich imion”, łatwych do zapisania i wypowiedzenia również przez cudzoziemców.

„Gdy byłam w Chinach znajomi często prosili mnie o pomoc w nazwaniu ich noworodka”, przypomina sobie Beau, „Wyjaśnili mi, że takie drugie imię to konieczność dla kogoś, kto chciałby na przykład studiować za granicą”, dodaje dziewczyna

 „Dotarły do mnie przykłady naprawdę bardzo nieodpowiednich angielskich imion, nieroztropnie nadanych dzieciom przez rodziców tylko dlatego, że usłyszeli je w filmie albo zobaczyli w internecie. Uświadomiłam sobie wówczas, że to otwiera przede mną drzwi na jedyną w swoim rodzaju okazję, mówi Beau.

Prowadzona przez nastolatkę strona internetowa, zgodnie z chińską tradycją wymaga od rodziców nienazwanego wciąż jeszcze malucha wybrania dwunastu różnych cech osobowości, jakie chcieliby widzieć u swojej pociechy. Beau następnie je analizuje oraz sugeruje imię dla dziecka, które odpowiadałoby jego wymarzonemu usposobieniu.