2518
Kwiecień 14 przez Nostromo

Począwszy od  Buck'a Angel'a, skończywszy na Loren Cameron, cała dziesiątka przedstawionych poniżej  przystojnych mężczyzn, odniosła sukcesy w swoich dziedzinach. Co ciekawe, wszyscy urodzili się kobietami!

Buck Angel

Buck Angel, twórca filmów dla dorosłych, a przy okazji transseksualista, stał się niemal ikoną całej społeczności osób homoseksualnych, biseksualnych oraz transgenderycznych- LGBT. Droga do tego 'sukcesu' nie była jednak usłana różami. Gdy w okolicach szesnastego roku życia ujawniły się w nim pewne cechy płci przeciwnej, atmosfera w domu stawała się coraz bardziej napięta. Nie będąc świadomym istnienia zabiegów dla osób z zaburzeniami tożsamości płciowej, przez wiele lat pracował w charakterze profesjonalnej modelki. Oczywiście nie był on zadowolony z takiego stanu rzeczy i w ogóle nie potrafił cieszyć się życiem. Mężczyzna ostatecznie pogodził się jednak ze swoją seksualnością i zrobił karierę w branży XXX. W 2007r. przyznano mu  nagrodę „Transseksualnego Aktora Roku”. Obecnie pracuje jako obrońca praw osób, których spotkał podobny los, a także wykładowca, pisarz i producent filmowy.

Buck Angel

Loren Cameron

Loren Rex Cameron jest amerykańskim fotografem, autorem książek i transseksualnym działaczem. Wśród jego prac znaleźć można zdjęcia ciał homoseksualistów i transseksualistów, a także fotograficzne autoportrety, które są pewnego rodzaju dokumentacją jego stopniowej zmiany płci. Fotografie Camerona mają na celu przedstawienie transseksualnych ciał w taki sposób, by cieszyły oczy osób transgenderycznych, a przy okazji dały się poznać i lepiej zrozumieć  wszystkim pozostałym odbiorcom

Ian Harvie

Amerykanin Ian Harvie jest artystą stand-upowym, który często wykorzystuje swoją transseksualność w licznych występach przed publicznością. Zabłysnął już u boku  Margaret Cho i innych celebrytów. Jest on postacią bardzo dobrze znaną wśród społeczności LGBT. 

Lucas Silveira

Lucas Silveira przyszedł na świat w Kanadzie w roku 1979. Można śmiało powiedzieć, że jest to pierwszy człowiek w historii, który jako zdeklarowany transseksualista został członkiem zespołu rockowego i podpisał kontrakt z jedną z największych wytwórni płytowych. Silveira jest wokalistą, gitarzystą i tekściarzem zespołu The Cliks.

Wydał także nowy solowy album, który jest już dostępny w sprzedaży.

Katastrophe

Rocco Kayiatos, znany jako Katastrophe, to amerykański artysta hip-hopowy i producent.  Kayiatos uchodzi za pierwszego transgenderycznego piosenkarza hip-hopu.

Thomas Beatie

Thomas Beatie skupił na sobie uwagę całego świata jako „ciężarny” mężczyzna. Urodził się kobietą o imieniu Beatie i był nią jeszcze w wieku dwudziestu kilku lat. Następnie poddał się terapii hormonalnej. Postanowił jednak pozostawić swoje kobiece narządy w „nienaruszonym stanie”, gdyż jego  bezpłodna żona zapragnęła mieć z nim dzieci. Dzięki dawcy spermy, spełniło się ich marzenie o potomstwie i wychowują już trójkę pociech.

Po porodach Thomas wrócił do terapii hormonami męskimi.

Andreas Krieger

Jeszcze jako kobieta, Andreas Krieger był wschodnio-niemieckim lekkoatletą, a dokładnie miotaczem kul. Na skutek bezwiednego zażywania sterydów anabolicznych, Andreas (jako nastolatka o imieniu Heidi) stawał się coraz bardziej męski pod względem wyglądu i charakteru. Krieger zakończył karierę sportową w roku 1990 i siedem lat później poddał się operacji zmiany płci. Andreas przyznał, że wolałby móc świadomie decydować o swojej płci, a tymczasem rządziły nim podawane mu bez jego wiedzy substancje.

Ryan Sallans

Ryan Sallans, urodzony jako Kimberly Ann Sallans, jest obecnie obrońcą praw społeczności LGBT. Podróżuje po całych Stanach z wykładami na temat  transgenderyzmu, starając się także zmienić służbę zdrowia. Poddał się wielu operacjom zmiany płci, które ostatecznie zakończyły się w roku 2005.  Sallans pojawił w znanym programie   "Larry King Live!" i niezliczonych czasopismach oraz innych publikacjach.

Chaz Bono

Chaz Bono urodził się jako Chastity Bono, córka znanych amerykańskich wykonawców  Sonny'ego i Cher. Dorastająca w błysku fleszy  Chastity, ujawniła swoją homoseksualność w wieku 25 lat. Nie zdawała sobie jednak sprawy, że tak naprawdę była osobą transgenderyczną.W końcu poddała się operacji zmiany płci i jest obecnie szczęśliwym mężczyzną, który nawet wziął udział w popularnym programie Dancing With The Stars.

Balian Buschbaum (Yvonne Buschbaum)

Balian Buschbaum urodził się w roku 1980 jako Yvonne Buschbaum.

Jeszcze jako kobieta, zajmował drugie miejsce w  rankingu najlepszych niemieckich tyczkarek. Niestety w roku 2007 zakończył swoją karierę z powodu fatalnej kontuzji i zapragnął  poddać się zabiegowi zmiany płci. W roku 2008 przeszedł operację i zmienił imię na męskie.

Balian Buschbaum

Czy zmiana płci jest grzechem?

Tak
Nie